Tylko do jutra można złożyć wniosek! Możesz stracić pieniądze!

Tylko do jutra można składać wnioski o wypłatę szkolnej wyprawki z programu „Dobry start”. Jeżeli się tego nie zrobi, pieniądze, które można byłoby otrzymać nie zostaną wypłacone.

Fot. Warszawa w Pigułce

W tym roku wniosek o świadczenie w wysokości 300 zł można złożyć wyłącznie elektronicznie – przez portal Platformy Usług Elektronicznych (PUE) ZUS, bankowość elektroniczną lub portal [email protected]

Weryfikacja uprawnień i wypłata świadczenia jest niemal w 100 proc. automatyczna. Tzw. 300 plus przysługuje raz w roku – na dziecko uczące się w szkole –  aż do ukończenia przez nie 20. roku życia lub 24 lat w przypadku dzieci z niepełnosprawnością.

Osoba, która złoży wniosek o świadczenie z programu „Dobry Start” (także przez bankowość elektroniczną lub portal [email protected]), znajdzie wszystkie informacje o jego obsłudze na portalu PUE ZUS (status wniosku, szczegółowe informacje o świadczeniu). Na portalu PUE ZUS będzie też cała korespondencja z ZUS w sprawie wniosku (wezwanie do uzupełnienia wniosku lub załączników, informacja o przyznaniu świadczenia, decyzja o odmowie przyznania świadczenia).

Świadczenie jest wypłacane wyłącznie na rachunek bankowy.


Uwaga! Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiując treści i grafikę z naszej strony akceptujesz warunki umowy licencyjnej.

Copyright © 2016-2019 warszawawpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Powered by BLUEICE Warszawę w Pigułce obsługuje Biuro Rachunkowe MP-Consulting i Partnerzy s.c.
c