Tylko wczoraj Straż Graniczna dwukrotnie interweniowała wobec bagaży pozostawionych w portach lotniczych

Tylko wczoraj funkcjonariusze z Nadwiślańskiego Oddziału Straży Granicznej dwukrotnie interweniowali wobec pozostawionych bez opieki bagaży w portach lotniczych.

Reklama

 

Reklama

Pierwsza interwencja miała miejsce na warszawskim Lotnisku Chopina. Funkcjonariusze z Grupy Interwencji Specjalnych zostali poinformowani o pozostawionym bez opieki bagażu w terminalu na poziomie odloty. Był to czarny plecak bez widocznej zawartości i bez przywieszek bagażowych. Z uwagi na brak możliwości ustalenia właściciela plecaka podjęto decyzję o ewakuacji terminala. Po jej zakończeniu oraz po przybyciu na miejsce służb ratunkowych przystąpiono do rozpoznania bagażu. Po sprawdzeniu dostępnymi urządzeniami specjalistycznymi ustalono, że plecak nie stanowi zagrożenia, a znajduje się w nim odzież i ulotki reklamowe. Plecak został przekazany Dyżurnemu Terminala i będzie czekał na właściciela w Biurze Bagażu Zagubionego Lotniska Chopina.

Kolejną interwencję przeprowadzili funkcjonariusze z Portu Lotniczego Warszawa-Modlin. Tam w godzinach popołudniowych otrzymano informację od pracownika parkingu o pozostawionym bagażu. Była to średniej wielkości walizka, którą podróżny zostawił przy jednej z kas parkingowych. Została ogłoszona ewakuacja parkingu oraz dróg dojazdowych do terminala a także obszaru zieleni.

Po przybyciu służb medycznych, Straży Pożarnej i Policji dokonano rozpoznania bagażu. Stwierdzono, że nie znajdują się w nim przedmioty niebezpieczne. Działania minersko – pirotechniczne nie spowodowały opóźnień w ruchu lotniczym nowodworskiego lotniska. Po kilku godzinach od zakończenia ewakuacji do informacji lotniskowej zgłosiła się 36-letnia kobieta, która pozostawiła walizkę na parkingu. W związku z naruszeniem art. 210 ust. 1 pkt. 7 Ustawy Prawo Lotnicze (Nie stosowanie się do zakazów i nakazów zarządzającego lotniskiem. Pozostawienie bagażu bez opieki) roztargniona podróżna została ukarana  mandatem karnym gotówkowym.

Copyright © 2016 warszawawpigulce.pl Powered by BLUEICE Warszawę w Pigułce obsługuje Biuro Rachunkowe MP-Consulting i Partnerzy s.c.