Tysiące wykroczeń na Poniatowskiego. Rekordzista wpadł 6 razy!

Fotoradary na Moście Poniatowskiego już działają i niedługo zaczną „rozdawać” mandaty. Są juz pierwsze statystyki.

Fot. Łukasz/ Warszawa w Pigułce

W ciągu tygodnia fotoradary z mostu Poniatowskiego uchwyciły około trzech tysięcy wykroczeń. – Ze wstępnych analiz wynika, że 150 kierujących przekroczyło dozwoloną prędkość co najmniej dwa razy. Jest również przypadek przekroczenia tym samym pojazdem dozwolonej prędkości sześć razy – poinformowała Monika Niżniak, rzeczniczka Głównego Inspektoratu Transportu Drogowego w wypowiedzi dla PAP.

Po kontroli Konserwatora odnośnie fotoradarów na Moście Poniatowskiego, Inspektorat Transportu Drogowego zwrócił się z prośbą o potwierdzenie czy lokalizacje, w których zostały zainstalowane urządzenia, uzyskały jego akceptację oraz czy nie ma przeciwwskazań do ich użytkowania. Po uzyskaniu odpowiedzi stanowiska podjęło działania, aby przejąć urządzenia i włączyć je do ogólnopolskiej sieci fotoradarowej.

W przypadku 2 fotoradarów posadowionych przy kamiennych ławach, kontrole prędkości będą prowadzone do czasu ich demontażu. Zgodnie z zaleceniami Konserwatora Zabytków urządzenia te mają zostać zdemontowane do 1 grudnia 2023 r.


Uwaga! Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiując treści i grafikę z naszej strony akceptujesz warunki umowy licencyjnej.

Copyright © 2016-2019 warszawawpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Powered by BLUEICE Warszawę w Pigułce obsługuje Biuro Rachunkowe MP-Consulting i Partnerzy s.c.
c