Uber wprowadza w Polsce centrum i elektryczne rowery. Taksówkarze oburzeni

Do Warszawy przybył Jamie Heywood, szef Ubera na Europę północo-wschodnią. Podczas konferencji w Ministerstwie Cyfryzacji zapowiedział w Polsce nowe inwestycje. Pod ministerstwem trwał protest. Taksówkarze nie kryją oburzenia.

Fot. Pixabay

Uber zapowiedział centrum inżynieryjne w Krakowie dzięki któremu na Polskie miasta trafią rowery elektryczne i aplikacja za pomocą której można je będzie wynająć.

Taksówkarze nie kryją oburzenia i protestowali pod siedzibą ministerstwa. Zorganizowali też prowokację i ujęli jednego z kierowców Ubera.

„Rezultat spotkania w ministerstwie to przehandlowanie za 26 mln zł taksówkarzy warszawskich, którzy toczą nierówna walkę z nielegalnymi przewozami typu Uber. Ministerstwo podpisało z Uberem umowę na nowa inwestycje – budowę rowerów elektrycznych za 26 mln pln do końca 2019 r. Tym samym przymyka oko na nielegalne przewozy” – mówi narzeczona jednego z taksówkarzy, którzy protestowali pod siedzibą ministerstwa.

Mniej krytyczni są ministrowie. „W centrum inżynieryjnym pracę znajdą polscy inżynierowie” – mówił Marek Zagórski, minister cyfryzacji. Andrzej Adamczyk, minister infrastruktury dodał, że dzięki inwestycji polscy specjaliści nie będą musieli wyjeżdżać do pracy za granicą.


Uwaga! Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiując treści i grafikę z naszej strony akceptujesz warunki umowy licencyjnej.

Copyright © 2016-2019 warszawawpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Powered by BLUEICE Warszawę w Pigułce obsługuje Biuro Rachunkowe MP-Consulting i Partnerzy s.c.
c