Uciekł z więzienia z Iławy. Ujęli go kryminalni i wydział realizacyjny KSP [wideo z zatrzymania]

Stołeczni kryminalni wsparci przez policjantów z wydziału realizacyjnego zatrzymali poszukiwanego 34-letniego Michała S. Mężczyzna był ścigany na podstawie dwóch listów gończych za ucieczkę z Zakładu Karnego oraz w celu odbycia kary za rozbój z użyciem niebezpiecznego narzędzia. Zatrzymany jeszcze dziś trafi do zakładu karnego, gdzie odbędzie zasądzoną karę.

Źródło: KSP

Policjanci z wydziału kryminalnego Komendy Stołecznej Policji poszukiwali Michała S. (34 l.) od 2014 roku. Wówczas to, mężczyzna uciekł z Zakładu Karnego, gdzie odsiadywał wyrok za wcześniejsze przestępstwa. W Polsce miał także odpowiedzieć za rozbój z użyciem niebezpiecznego narzędzia, którego dokonał w 1999 roku w Warszawie. Z ustaleń śledczych wynikało, że wspólnie z innym mężczyzną zaatakował kobietę i grożąc jej nożem zabrał dowód osobisty, paszport, prawo jazdy, dowód rejestracyjny samochodu, telefon komórkowy oraz pieniądze. Straty łącznie oszacowano na ponad 5 tysięcy złotych.

Mężczyzna nie odpowiedział za swoje zachowanie od razu, ponieważ w Niemczech został zatrzymany za inne przestępstwa i tam odbywał zasądzoną za nie karę. Po powrocie do kraju miał rozpocząć karę 3 lat pozbawienia wolności za rozbój z użyciem niebezpiecznego narzędzia. Trafił do Zakładu Karnego, z którego uciekł. Mając takie informacje Sąd Okręgowy – Warszawa-Praga, wydał za mężczyzną list gończy. Drugi list wydała Prokuratura Rejonowa w Iławie.

Michał S. ukrywając się przed organami ścigania, zmieniał miejsce pobytu, co utrudniało jego zatrzymanie. Policjanci sprawdzali kolejne mieszkania, obserwowali miejsca, gdzie poszukiwany mógłby znaleźć schronienie. W efekcie przeprowadzonych działań, wczoraj stołeczni policjanci z wydziału kryminalnego, wsparci przez kolegów z wydziału realizacyjnego KSP weszli do jednego z mieszkań w Markach, gdzie znaleźli całkowicie zaskoczonego poszukiwanego 34-latka. Mężczyzna jeszcze dzisiaj trafi do zakładu karnego, gdzie w miejscu odosobnienia odbędzie zasądzony wyrok.


Uwaga! Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiując treści i grafikę z naszej strony akceptujesz warunki umowy licencyjnej.

Copyright © 2016-2019 warszawawpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Powered by BLUEICE Warszawę w Pigułce obsługuje Biuro Rachunkowe MP-Consulting i Partnerzy s.c.