Uciekł ze szpitala z koronawirusem. Grozi mu do 8 lat więzienia

Sąd zastosował 3-miesięczny areszt wobec 61-latka, który dwa dni temu uciekł z oddziału szpitala MSWiA w Warszawie, wiedząc, że jest zakażony koronawirusem. Mężczyzna wybrał się do pobliskiego sklepu po alkohol. Teraz grozi mu kara nawet do 8 lat więzienia.

Dwa dni temu w trybie alarmowym mokotowscy policjanci poszukiwali mężczyzny, który dzień wcześniej około godziny 17:20 w sklepie z alkoholami przy ul. Wołoskiej miał kontakt z osobą zakażoną koronawirusem.

Z ustaleń wynikało, że mężczyzna wszedł do sklepu za 61-latkiem, który kilka minut wcześniej oddalił się ze szpitala MSWiA przy tej samej ulicy. Zakażony mężczyzna kupował alkohol i papierosy. Komunikaty o jego poszukiwaniu trafiły do większości mediów. Mężczyzna po kilku godzinach zgłosił się i został przekazany pod opiekę służb sanitarnych.

Zakażonego mężczyznę policjanci odnaleźli na terenie szpitala. Następnie przejęli go ratownicy medyczni i umieścili na oddziale. Przez cały czas był też pilnowany przez funkcjonariuszy.

Sklep, w którym był zakażony mężczyzna, został zamknięty na czas przeprowadzenia całościowej dezynfekcji, a obsługująca go kobieta oraz jej rodzina poddani zostali kwarantannie.

Policjanci od samego początku mówili o skrajnej nieodpowiedzialności tym bardziej że wynik badania na koronawirusa u mężczyzny był pozytywny. Nie było mowy o jakiejkolwiek tolerancji dla takiego postępowania.

W porozumieniu z prokuraturą policjanci podjęli czynności, w których trakcie zebrali materiał dowodowy, z którego jasno wynikało, że 61-latek swoim zachowaniem sprowadził bezpośrednie niebezpieczeństwo dla życia i zdrowia wielu osób. Wczoraj usłyszał zarzuty.
Na wniosek mokotowskich policjantów i prokuratora sąd zastosował wobec niego środek zapobiegawczy w postaci 3-miesięcznego aresztu. Teraz grozi mu kara do 8 lat więzienia.

Autor: asp. szt. Robert Koniuszy


Uwaga! Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiując treści i grafikę z naszej strony akceptujesz warunki umowy licencyjnej.

Copyright © 2016-2019 warszawawpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Powered by BLUEICE Warszawę w Pigułce obsługuje Biuro Rachunkowe MP-Consulting i Partnerzy s.c.
c