Ucierpiała w wybuchu. Pracownicy UW organizują zbiórkę krwi

3 lutego doszło do wybuchu na Wydziale Chemii UW, w wyniku którego poszkodowana została wieloletnia pracowniczka magazynu. W ciężkim stanie została przewieziona do szpitala. Od dzisiejszego ranka można oddawać krew dla potrzebującej.

image

Fot. Warszawa w Pigułce

Punkt poboru krwi znajduje się w Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa przy ulicy Wołoskiej 137. Jest czynny w godzinach 7:30-13:00. Na stronie internetowej CKiK znajdują się najważniejsze informacje dotyczące oddania krwi.

„Mogą się zgłaszać osoby pełnoletnie, zdrowe, z dokumentem tożsamości, po śniadaniu. 5 lutego może przyjść do punktu nie więcej niż 10 osób z Wydziału. Od przyszłego tygodnia do 20 osób dziennie. Nie ma znaczenia grupa krwi krwiodawcy, ważne, aby zadedykować na miejscu krew dla poszkodowanej w wybuchu na WCh” – czytamy w informacji uczelni

Można się zgłaszać indywidualnie w punkcie CKiK. Aby ułatwić organizację zbiórki, dzień wcześniej należy skontaktować się z pracownikami UW: Agnieszką Łagodą lub Marcinem Kubsikiem.

Agnieszka Łagoda: astasiak(at)chem.uw.edu.pl, tel. (22) 55 26 313
Marcin Kubsik: kubsik(at)chem.uw.edu.pl, tel. 55 26 212, wew. 26 355


Uwaga! Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiując treści i grafikę z naszej strony akceptujesz warunki umowy licencyjnej.

Copyright © 2016-2019 warszawawpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Powered by BLUEICE Warszawę w Pigułce obsługuje Biuro Rachunkowe MP-Consulting i Partnerzy s.c.