Uczniowie nagrali świąteczny teledysk do piosenki, którą napisał ich pan od muzyki! [WIDEO]

Uczniowie szkoły na warszawskich Bielanach nagrali świąteczny teledysk do piosenki, którą napisał  i skomponował ich pan od muzyki!Patryk Rogoziński, czyli „pan Patryk od muzyki” – jak mówią o nim uczniowie. Muzyk i aktor oklaskiwany na deskach teatru muzycznego Roma. W szkolnej klasie nauczyciel, który zaraża innych pasją do dźwięków. Rodzice mówią o nim „to taki nauczyciel, któremu się chce”. Dlatego uczniom irodzicom też się chciało…

Wspólnymi siłami zrobili teledysk do piosenki, którą napisał nauczyciel, a która siedem lat przeleżała na dnie szuflady. Powstawała w trudnym dla Patryka Rogozińskiego okresie, gdy syn walczył o życie w Centrum Zdrowia Dziecka. Tata nie marzył wtedy o niczym innym, tylko żeby podarowano im czas.  Świąteczne życzenie spełniło się. Teodor wyzdrowiał.

Świąteczna piosenka inspiruje i podbija serca, teraz także w wersji filmowej. Nauczyciele i rodzice błyskawicznie przygotowali scenografię i scenariusz. Angażowali się jako aktorzy,  a także jako reżyserzyi producenci. W rolach głównych – oczywiście zagrały dzieci. Filmowe klapsy padały: w klasie, na korytarzach. Wesoły, dziecięcy śpiew dobiegał ze szkolnego boiska. Choć to środek zimy, grudniowe, mroźne przedpołudnie to pan Patryk akompaniował na wiolonczeli.

https://www.youtube.com/watch?v=dK_rZuGDVkA

Tak wspólnymi siłami stworzyli teledysk do świątecznej piosenki. Zrobili to, żeby cała Polska – jak i oni od lat – nuciła piosenkę ich pana od muzyki.

Teledysk miał swoją premierę na szkolnym świątecznym koncercie, na dużym ekranie, 16 grudnia w Bielańskim Centrum Edukacji Kulturalnej. Dochód ze sprzedaży biletów był przeznaczony na rehabilitację chłopca – absolwenta szkoły, który ucierpiał przed laty w wypadku. Uczniowie szkoły im. Lotników Amerykańskich każdego roku organizują dla niego koncerty i jarmarki, na których sprzedają zrobione przez siebie ozdoby.

Piosenka „To już święta” jest szkolnym świątecznym przebojem. Może tym razem podbije serca nie tylko uczniów…


Uwaga! Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiując treści i grafikę z naszej strony akceptujesz warunki umowy licencyjnej.

Copyright © 2016-2019 warszawawpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Powered by BLUEICE Warszawę w Pigułce obsługuje Biuro Rachunkowe MP-Consulting i Partnerzy s.c.
c