Uczniowie podstawówek będą jeździli za darmo!

Do tej pory z darmowej komunikacji korzystały dzieci do 7 roku życia. Po przekroczeniu tego wieku przysługiwała im 50 proc. zniżka. Jak zapowiada Renata Kaznowska, wiceprezydent Warszawy, od nowego roku szkolnego, uczniowie szkoły podstawowej będą jeździli za darmo. Bez względu na wiek.

Fot. Warszawa w Pigułce

Fot. Warszawa w Pigułce

Wszystko zaczęło się od interpelacji radnej Pauliny Piechny-Więckiewicz, która zapytała czy w okresie w którym uczniowie chodzą do szkoły nie można zwolnić ich z opłat. Jak wyliczyła wpływy z biletów zmaleją tylko o jeden procent. Jako przykład podała Kraków, który rozwiązanie takie wprowadził.

W odpowiedzi na pismo, Renata Kaznowska, wiceprezydent Warszawy odpowiedziała, że takie rozwiązanie jest analizowane od kilku miesięcy. Teraz już wiadomo, że zostanie wprowadzone. W wywiadzie dla stołecznej „Gezety” wiceprezydent powiedziała, że od nowego roku szkolnego uczniowie podstawówek będą jeździli komunikacją miejską za darmo. Maksymalny koszt takie rozwiązania będzie wynosił 12 mln zł rocznie.


Uwaga! Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiując treści i grafikę z naszej strony akceptujesz warunki umowy licencyjnej.

Copyright © 2016-2019 warszawawpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Powered by BLUEICE Warszawę w Pigułce obsługuje Biuro Rachunkowe MP-Consulting i Partnerzy s.c.
c