Udaremniony zamach bombowy na jednostkę policji. Nowe fakty. Mamy zdjęcia i wideo!

Stołeczni policjanci z wydziału do walki z terrorem kryminalnym i zabójstw oraz funkcjonariusze „realizacji” udaremnili zamach na siedzibę jednego w warszawskich komisariatów. W ich ręce trafiło trzech mężczyzn. Funkcjonariusze zatrzymali ich chwilę po tym jak podłożyli ładunki zapalające pod radiowozy.

Stołeczni policjanci z wydziału do walki z terrorem kryminalnym i zabójstw uzyskali informację, że planowany jest zamach na siedzibę jednego z warszawskich komisariatów. Dalsze czynności operacyjne pozwoliły na ustalenie, że najprawdopodobniej osoby organizujące zamach będą chciały podłożyć ładunki zapalające pod policyjne radiowozy.

Teren został objęty obserwacją. Do działań zostali zaangażowani funkcjonariusze ze stołecznego wydziału realizacyjnego specjalizujący się w zatrzymywaniu szczególnie niebezpiecznych osób. Dzięki natychmiastowej reakcji policjantów plan napastników został udaremniony.

Policjanci najpierw zwrócili uwagę na osoby, które pojedynczo kręciły się wokół tego obiektu. Wszystko wskazywało na  to, że obserwują okolicę i sprawdzają teren. Potem odeszły z tego miejsca. Kiedy wrócili,  dwóch z nich zaczęło podkładać pod radiowozy pakunki, a trzeci w tym czasie pilnował okolicy. Wszyscy natychmiast zostali zatrzymani przez funkcjonariuszy.

Na miejsce zostali wezwani pirotechnicy i służby ratunkowe. W trosce o życie mieszkańców okolicznych budynków podjęto decyzję o ich ewakuacji  oraz o wyłączeniu w tym miejscu ruchu. Policjanci zabezpieczyli cztery ładunki. Po przeprowadzeniu na miejscu wszystkich czynności oraz upewnieniu się, że zagrożenie minęło, okoliczni mieszkańcy bezpiecznie wrócili do domów.

Trzech mężczyzn w wieku 31, 25 i 17 lat zostało przewiezionych do komendy. Wszyscy usłyszeli już w Prokuraturze Okręgowej zarzuty. Może im grozić kara do 8 lat więzienia.


Uwaga! Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiując treści i grafikę z naszej strony akceptujesz warunki umowy licencyjnej.

Copyright © 2016-2019 warszawawpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Powered by BLUEICE Warszawę w Pigułce obsługuje Biuro Rachunkowe MP-Consulting i Partnerzy s.c.
c