Uderzając go w głowę chcieli wyrwać mu smartfona. Wylądowali na… izbie dziecka

Mokotowski sąd rodzinny i nieletnich zdecyduje o losie dwóch nieletnich zatrzymanych przez policjantów jako podejrzanych o usiłowanie rozboju na nastoletnim mieszkańcu warszawskiego Ursynowa. Obaj 16-latkowie, będąc pod wpływem alkoholu, pojechali jednośladami do idącego ulicą pokrzywdzonego i uderzając go w głowę chcieli wyrwać mu smartfona. Nie udało im się tego zrobić. Wezwani na pomoc policjanci w kilkanaście mint po zgłoszeniu zatrzymali obu i osadzili w policyjnej izbie dziecka. Po zebraniu dowodów obaj zostali przesłuchani jako nieletni sprawcy czynu karalnego.

Fot. Pixabay

Kiedy 16-latek szedł jedną z ulic warszawskiego Ursynowa i rozmawiał przez swój telefon komórkowy nagle z jednej strony podjechał do niego rówieśnik na rowerze, a z drugiej strony na skuterze. Działający wspólnie i w porozumieniu 16-latkowie uderzyli pokrzywdzonego w tył głowy i chcieli zabrać mu smartfona, ale nie udało im się ponieważ chłopak zdołał uciec i powiadomić rodziców, którzy wezwali policjantów.

Funkcjonariusze po ustaleniu rysopisu i okoliczności podejrzanych o usiłowanie rozboju ruszyli na ich poszukiwanie. Na jednej z ulic zobaczyli podejrzanego jadącego skuterem. Młody mężczyzna na widok radiowozu nie zatrzymał się do kontroli i podjął ucieczkę. Mimo to został zatrzymany. Badanie alkotestem wykazało, że jest nietrzeźwy. W tym samym czasie funkcjonariusze zlokalizowali drugiego napastnika, który jechał rowerem i również był pod działaniem alkoholu. Policjanci zawieźli nieletnich do rodziców, którzy zostali powiadomieni o zaistniałym przestępstwie oraz udziale w nim zatrzymanych. Następnie dwaj 16-latkowie zostali zatrzymani w policyjnej izbie dziecka. Po wytrzeźwieniu usłyszeli zarzuty usiłowania rozboju oraz kierowania rowerem i skuterem w stanie nietrzeźwości oraz zostali przesłuchani jako nieletni sprawcy czynu karalnego. Teraz o dalszym losie 16-latków zadecyduje sąd rodzinny i nieletnich.

Copyright © 2016-2019 warszawawpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Powered by BLUEICE Warszawę w Pigułce obsługuje Biuro Rachunkowe MP-Consulting i Partnerzy s.c.