Ujawnili plantację konopi w gminie Dębe Wielkie

Policjanci z zespołu kryminalnego Komisariatu w Halinowie sprawdzając ustalenia mińskich dochodzeniowców, ujawnili w gminie Dębe Wielkie nielegalną plantację konopi.

Funkcjonariusze zabezpieczyli 22 krzewy konopi i 18 doniczek z sadzonkami. Zarzut nielegalnego uprawiania roślin konopi wbrew przepisom ustawy o przeciwdziałaniu narkomanii usłyszał 26-letni mieszkaniec gminy Halinów. Za przestępstwo narkotykowe, o którego popełnienie został podejrzany, grozi kara do 8 lat pozbawienia wolności.

Funkcjonariusze z Halinowa, wspólnie ze swoim komendantem pojechali przeszukać wspomnianą posesję. Kiedy sprawdzali jej teren, ich uwagę przykuł foliowy tunel. Kiedy zajrzeli do środka, zobaczyli rosnące tam rośliny konopi. Oprócz roślin w środku znajdowały się też doniczki z sadzonkami. Policjanci zabezpieczyli w sumie 22 krzewy konopi i 18 doniczek z sadzonkami.

26-latka osadzono w policyjnym areszcie. Zebrany w sprawie materiał dowodowy pozwolił na przedstawienie podejrzanemu zarzutu nielegalnego uprawiania roślin konopi. Za naruszenie przepisów ustawy o przeciwdziałaniu narkomanii, 26-latek może odpowiedzieć karnie. Polskie prawo przewiduje za takie przestępstwo karę do 8 lat pozbawienia wolności


Uwaga! Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiując treści i grafikę z naszej strony akceptujesz warunki umowy licencyjnej.

Copyright © 2016-2019 warszawawpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Powered by BLUEICE Warszawę w Pigułce obsługuje Biuro Rachunkowe MP-Consulting i Partnerzy s.c.
c