Zeznania Kajetana P. oraz motyw zbrodni. „Ludzkie życie nie jest warte więcej niż świni czy komara”

Przemysław Nowak, rzecznik prokuratury Okręgowej ujawnił zeznania oraz motyw zbrodni Kajetana P. Jak twierdzi jest to możliwe, gdyż czynności wyjaśniające się zakończyły, a prokuratura chce uciąć spekulację medialne.

Fot. KGP

Fot. KGP

W sobotę odbyło się przesłuchanie w których uczestniczył Kajetan P., dwóch prokuratorów, pełnomocnik rodziny i oskarżonego. Podejrzany przedstawił przebieg zdarzenia. Umówił się z pokrzywdzoną na lekcję, 3 lutego o godz. 11.00. Jak twierdzi tramwajem dojechał na umówioną wcześniej lekcję. Kiedy pokrzywdzona zaproponowała herbatę, ugodził ją nożem. Piłą rozczłonkował ciało, ręczniki, którymi wycierał krew wrzucił do pralki. Ciało przewiózł taksówką w stronę Bielan, po dojechaniu zamówił drugą, która miała zmylić pościg. Przez pomyłkę zamówił ją na swoje nazwisko.

Jaki był motyw zbrodni? „Od wielu lat targały nim emocje chciał się samodoskonalić i pozbyć się – jak to on określił – ludzkich słabości. Miał tez jednak chęć zaznania przyjemności życia, która miała być sprzeczna z pierwszą i stanowić o jego słabości” – tłumaczy Przemysław Nowak – „Wybrał drogę samodoskonalenia i zaczął intensywne ćwiczenia fizycznie i intelektualnie. Ne etapie tej ewolucji podejrzany uznał, że musi zabić człowieka, aby – tu cytat: ‚pozbycie się słabości przekonania że ludzkie życie jest więcej warte niż życie świni i komara”

Miał plany, aby uciec do Afryki i zamierzał żyć na pustyni. Planu o zabiciu innej osoby nie było, ale nie wypierał się, ze miał potrzebę zamordowania kogoś.


Uwaga! Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiując treści i grafikę z naszej strony akceptujesz warunki umowy licencyjnej.

Copyright © 2016-2019 warszawawpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Powered by BLUEICE Warszawę w Pigułce obsługuje Biuro Rachunkowe MP-Consulting i Partnerzy s.c.
c