Ukradł telefony po czym… zażądał zapłaty za ich zwrot

Policjanci z Wilanowa zatrzymali krótko po otrzymaniu informacji o przestępstwie mężczyznę. Daniel O. zażądał od właściciela skradzionych trzech telefonów komórkowych 1500 tys. złotych w zamian za ich zwrot. Wcześniej włamał się do samochodu pokrzywdzonego, skąd skradł aparaty. 

Fot. Pixabay

Fot. Pixabay

Do wilanowskiego komisariatu zgłosił się właściciel forda. Mężczyzna twierdził, że do jego samochodu, który pozostawił na ulicy Soczi ktoś się włamał. Sprawca najpierw wybił szybę w pojeździe, a następnie ukradł z niego trzy telefony komórkowe. Kiedy krótko po zdarzeniu do pokrzywdzonego zgłosił się mężczyzna, który zaproponował pomoc w odzyskaniu aparatów telefonicznych, właściciel forda opowiedział o wszystkim policjantom.

Sprawą zajęli się kryminalni z Wilanowa. Postępowanie nabrało tempa po kolejnych informacjach, które wpłynęły do policjantów. Funkcjonariusze ustalili, że mężczyzna ponownie kontaktował się z pokrzywdzonym. Tym razem nieznany rozmówca twierdził, że wie gdzie są telefony oraz zaproponował za ich odzyskanie 1500 złotych. Funkcjonariusze wytypowali osobę, która mogła mieć związek z tą sprawą.

Policjanci znając miejsce, w którym miało dość do przekazania żądanej kwoty przygotowali zasadzkę. Liczyli się jednak z tym, że sprawca może zmienić adres, pod którym ma się spotkać ze właścicielem forda. I tak się stało w tym przypadku. Kiedy funkcjonariusze ustalili ostateczne miejsce transakcji, wkroczyli do akcji. Mężczyzna, który pojawił się z kradzionymi telefonami został zatrzymany. 21-letni Daniel O. trafił do policyjnego aresztu.

W toku dalszych czynności funkcjonariusze ustalili, iż w połowie stycznia tego roku Daniel O. włamał się do jeszcze jednego forda zaparkowanego w rejonie ulicy Bonifacego. Łupem jego padła torba, wewnątrz której znajdował się laptop oraz damskie kosmetyki.

21-latek był już wcześniej karany za podobne przestępstwa, dlatego usłyszał zarzuty za włamanie w warunkach recydywy. Odpowie również za żądanie korzyści majątkowej w zamian za zwrot bezprawnie zabranej rzeczy. Wkrótce o wysokości kary zadecyduje sąd.

Niezależny portal Warszawa w Pigułce. Wydawca i właściciel: Capital Media S.C. ul. Grzybowska 87, 00-844 Warszawa
Kontakt z redakcją: [email protected]
Copyright © 2023 Niezależny portal warszawawpigulce.pl  ∗  Wydawca i właściciel: Capital Media S.C. ul. Grzybowska 87, 00-844 Warszawa
Kontakt z redakcją: [email protected]