Ukradł butelkę wódki, którą… rozbił na głowie ochroniarza

Śródmiejscy policjanci zatrzymali mężczyznę podejrzewanego o kradzież rozbójniczą. Jak wynika z relacji świadków Robert Z. najpierw prawdopodobnie ukradł ze sklepu butelkę wódki, a następnie uderzył nią w głowę pracownika ochrony, który próbował go ująć. Za to przestępstwo 28-latkowi grozić może teraz do 10 lat pozbawienia wolności.

Fot. KSP

Fot. KSP

Do zdarzenia doszło około 18:30 w jednym ze sklepów spożywczych. Do budynku wszedł mężczyzna, wziął z regału półlitrową butelkę z alkoholem o wartości 20 złotych, po czym próbował wyjść z nią nie płacąc za towar. Zauważył to pracownik ochrony, który próbował ująć sprawcę kradzieży. Między mężczyznami doszło do szamotaniny. W pewnym momencie Robert Z. chcąc wyrwać się i uciec uderzył pokrzywdzonego butelką w głowę.

Powiadomieni o tym, co się dzieje policjanci ze śródmiejskiego wydziału wywiadowczo-patrolowego natychmiast przybyli pod wskazany adres i zatrzymali agresywnego 28-latka.

41-letni pracownik ochrony z ranami głowy został odwieziony do szpitala gdzie założono mu szwy. Robert Z. usłyszał zarzut kradzieży rozbójniczej, za co kodeks karny przewiduje do 10 lat pozbawienia wolności.


Uwaga! Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiując treści i grafikę z naszej strony akceptujesz warunki umowy licencyjnej.

Copyright © 2016-2019 warszawawpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Powered by BLUEICE Warszawę w Pigułce obsługuje Biuro Rachunkowe MP-Consulting i Partnerzy s.c.
c