Ukradli sprzęt medyczny dla niemowląt z wadą słuchu. Policja publikuje wizerunki

Policjanci ze Śródmieścia prowadzą postępowanie dotyczące kradzieży torby ze specjalistyczną aparaturą medyczną do badania słuchu niemowląt. Wizerunki osób mających związek z tym przestępstwem zarejestrowały kamery. Każdy, kto rozpoznaje widocznych na zdjęciach mężczyzn lub ma istotne informację dotyczące tego zdarzenia proszony jest o kontakt telefoniczny lub osobisty z policjantami prowadzącymi sprawę w siedzibie jednostek przy ul. Dzielnej 12.

Policjanci ze śródmiejskiego wydziału do walki z przestępczością przeciwko mieniu prowadzą postępowania dotyczące kradzieży specjalistycznej aparatury medycznej do badania słuchu niemowląt. Sprawcy z zaparkowanego przy ulicy Waryńskiego samochodu skradli audiometr  tonalny i  tympanometr z modułami klinicznymi do wykonywania badań, programatory, stetoklip oraz aparaty słuchowe w wersji demo.

To unikalny w skali kraju sprzęt, jeden z czterech dostępnych w Polsce, na który czekają niemowlęta z wadami słuchu. Skradzione urządzenia są bezużyteczne, ponieważ brakuje do nich laptopa ze specjalnym oprogramowaniem. Dlatego też zwracamy się apelem do wszystkich osób, które otrzymają ofertę kupna tych urządzeń o kontakt osobisty bądź telefoniczny z policjantami prowadzącymi tę sprawę w siedzibie jednostki przy ulicy Dzielnej 12.

Wizerunki sprawców tego przestępstwa zarejestrowały kamery. Informacje w tej sprawie można przekazać dzwoniąc na numer telefonu 4772 383 92, 4772380 21, 504 314 116, na alarmowy numer 112 albo w formie elektronicznej pisząc na adres: [email protected]

Źródło: podinsp. Robert Szumiata/rm


Uwaga! Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiując treści i grafikę z naszej strony akceptujesz warunki umowy licencyjnej.

Copyright © 2016-2019 warszawawpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Powered by BLUEICE Warszawę w Pigułce obsługuje Biuro Rachunkowe MP-Consulting i Partnerzy s.c.
c