Ukrainiec i Rosjanin napadli na mieszkańca Mokotowa

Napastnicy zaatakowali mężczyznę na ulicy i ukradli mu telefon komórkowy. W ręce mundurowych krótko po otrzymaniu informacji o zdarzeniu, wpadli 25-letni obywatel Rosji i 21-letni obywatel Ukrainy.

Mundurowi zostali powiadomieni, że na Dworcu Południowym ma znajdować się pokrzywdzony mężczyzna. Z relacji 26-latka wynikało, że kiedy szedł do sklepu został zaatakowany przez dwóch mężczyzn. Jeden z napastników chwycił go za szyje i zaczął dusić, w tym czasie drugi z mężczyzn zabrał mu telefon komórkowy, po czym uciekli.

Z przekazanych przez pokrzywdzonego informacji wynikało, że mężczyźni, którzy na niego napadli wsiedli do autobus nocnego jadącego w kierunku Centrum. Mundurowi na ul. Puławskiej zauważyli autobus którym podróżowali mężczyźni i zatrzymali go.

Wewnątrz pojazdu policjanci zatrzymali dwóch mężczyzn odpowiadających rysopisom sprawców. Na widok mundurowych jeden z mężczyzn usiłował niepostrzeżenie wyjąc z kieszeni zrabowany telefon i ukryć go miedzy fotelami. Jednak nie umknęło to uwadze policjantów. Obaj zostali przewiezieni do komendy.

Policjanci po wykonaniu czynności w tej sprawie, doprowadzili mężczyzn do prokuratury. 25-letni Obywatel Rosji i 21-letni obywatel Ukrainy usłyszeli zarzuty rozboju i zostali tymczasowo aresztowani przez sąd na okres dwóch miesięcy. Może im grozić kara do 12 lat więzienia.


Uwaga! Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiując treści i grafikę z naszej strony akceptujesz warunki umowy licencyjnej.

Copyright © 2016-2019 warszawawpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Powered by BLUEICE Warszawę w Pigułce obsługuje Biuro Rachunkowe MP-Consulting i Partnerzy s.c.
c