Ukraińscy dyplomaci składają Polakom życzenia i… śpiewają nasz hymn! [WIDEO]

Ambasady Ukrainy w Warszawie opublikowała życzenia dla Polaków z okazji Święta Niepodległości. Poza życzeniami dyplomaci odśpiewali nasz hymn w dwóch językach: polskim i ukraińskim. Dziękujemy!

„Chcemy w ten sposób podziękować Polakom za wsparcie Ukrainy, szczególnie w tym trudnym dla nas okresie” – powiedział Ambasador Ukrainy w Polsce Andrij Deszczycia.
„Oczywiście nie jesteśmy profesjonalnymi śpiewakami i nie kandydujemy na nominację „The Voice of Poland”. To było dla nas nowe pozytywne doświadczenie. Ale najważniejsze jest to, że każdy ze śpiewających Hymn dyplomatów Ambasady robił to szczerze, z całym sercem i pełnym zaangażowaniem. Ukraińską wersję Hymnu przełożył wielki ukraiński poeta, tłumacz, były Ambasador Ukrainy w Polsce Dmytro Pawłyczko. Być może nikt jeszcze nie śpiewał Hymnu Polski pod akompaniament ukraińskiej bandury. I to właśnie jest nasz charakterystyczny gest. W ten symboliczny sposób pragniemy wskazać na bliskość naszych zaprzyjaźnionych narodów. Nawet pierwsze linie Hymnu Ukrainy i Hymnu Polski są w istocie podobne do siebie. Pragniemy, żeby każdy Polak oglądając to nagranie, niezależnie od poglądów politycznych i stosunku wobec Ukrainy, potraktował to jako osobisty dar dla niego z naszej strony. Serdecznie pozdrawiamy, drogi przyjacielu, z okazji Święta Niepodległości! Niech żyje wolna Polska! Niech żyje silna przyjaźń ukraińsko-polską!” – dodał Ambasador Ukrainy.


Uwaga! Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiując treści i grafikę z naszej strony akceptujesz warunki umowy licencyjnej.

Copyright © 2016-2019 warszawawpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Powered by BLUEICE Warszawę w Pigułce obsługuje Biuro Rachunkowe MP-Consulting i Partnerzy s.c.