Ulica Szaserów: Egipskie ciemności w centrum miasta potencjalnie groźne dla mieszkańców [WIDEO]

Na ulicy Szaserów, na odcinku u zbiegu Wiatracznej i Dwernickiego panują egipskie ciemności. Sytuacja jest trudna dla mieszkańców. Ten odcinek ulicy jest dość specyficzny. By dojść do świateł na Wiatracznej należy pokonać ścieżkę rowerową, a dodatkowo są tam prowadzone prace ziemne.

Przy braku światła latarni pokonanie tego odcinka ulicy jest po prostu niebezpieczne. Z jednej strony można zostać potrąconym przez niewidocznego w mroku rowerzystę, a z drugiej przewrócić się nie zauważając sprzętu do robót drogowych.

Ludzie posiłkują się latarkami z telefonów komórkowych, ale nie każdy nosi smartfon i jest to dość uciążliwe – szczególnie dla matek z dziećmi, ludzi starszych oraz pacjentów szpitala mających trudności z poruszaniem się.

Sytuacja jest o tyle dziwna, że 16 sierpnia zakończył się remont ulic Dwernickiego i Szaserów. „Powstała tam droga dla rowerów, nowe chodniki i oświetlenie.  Wyremontowana została sygnalizacja świetlna, powstały również nowe światła przy ul. Kickiego. Trwają jeszcze roboty przy przystankach autobusowych i zatokach parkingowych (m. in. przy Wojskowym Instytucie Medycznym przy ul. Szaserów, gdzie powstaje zatoka parkingowa dla kilkudziesięciu aut)” – pisze ZDM. Nie ma jednak słowa o dalszym remoncie oświetlenia, co mogłoby tłumaczyć ciemność w tamtych rejonach.

Copyright © 2016-2019 warszawawpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Powered by BLUEICE Warszawę w Pigułce obsługuje Biuro Rachunkowe MP-Consulting i Partnerzy s.c.