Ulicą Wołoską po nowej jezdni

Od poniedziałku, 12 października kierowcy będą jeździli dwiema nowymi jezdniami ul. Wołoskiej pomiędzy Wiktorską a J.P. Woronicza. W weekend, 10-11 października drogowcy ułożą ostatnią warstwę nawierzchni.

fot. ZTM

fot. ZTM

Trwa przebudowa ul. Wołoskiej pomiędzy Wiktorską a Bagażową. W tej chwili ruch drogowy w obydwu kierunkach poprowadzony jest nowo wybudowaną zachodnią jezdnią ul. Wołoskiej a wschodnia jezdnia jest w remoncie. Na najbliższy weekend drogowcy zaplanowali ułożenie ostatniej warstwy nawierzchni na jezdni zachodniej. Początek robót w piątek 9 października ok. godz. 22.00. Wtedy zamknięta zostanie jezdnia ul. Wołoskiej, po której prowadzony jest ruch dwukierunkowy. Ulica będzie wyłączona z ruchu od ul. J. Dąbrowskiego (czyli od wjazdu do szpitala MSW) do J.P. Woronicza. Równocześnie samochody pojadą przebudowaną wschodnią jezdnią, ale tylko w jednym kierunku – w stronę ul. św. A. Boboli. W sobotę, 10 października nie będzie także przejazdu pomiędzy ul. Racławicką a A.E. Odyńca na skrzyżowaniu z  Wołoską; możliwy będzie tylko wjazd i wyjazd z ul. A.E. Odyńca – zachodnia strona skrzyżowania (czyli przy ul. Racławickiej) będzie zamknięta. W sobotni wieczór połączenie z ul. Racławicką zostanie otwarte, natomiast układanie nawierzchni na ul. Wołoskiej zakończy się w poniedziałek, 12 października ok. godz. 4.00. Wtedy przejezdne staną się  już obydwie jezdnie i kierowcy  będą jeździli dwiema nowymi jezdniami ul. Wołoskiej pomiędzy Wiktorską a J.P. Woronicza.

Objazd zamkniętej ul. Wołoskiej jest możliwy ulicami A.J. Madalińskiego – al. Niepodległości-J.P. Woronicza lub Domaniewską natomiast fragmentu ul. Racławickiej ulicami Miłobędzką-Etiudy Rewolucyjnej.

Przebudowa ul. Wołoskiej pomiędzy Wiktorską a Bagażową dobiega już końca (galeria zdjeć z inwestycji jest tutajhttp://zmid.waw.pl/index.php?id=921). Trwa układanie nawierzchni ścieżek rowerowych, budowa chodników, montaż sygnalizacji świetlnej na skrzyżowaniach, przyłączanie słupów oświetleniowych. Roboty koncentrują się na skrzyżowaniu z ul. J.P. Woronicza – oprócz budowy jezdni na tym skrzyżowaniu trwa przebudowa torów tramwajowych. Nadal w budowie pozostaje odcinek ulicy do Bagażowej. Drogowcy planują w drugiej połowie października otworzyć ten fragment, ale równocześnie zamknąć przejazd na wprost ul. J.P. Woronicza przez Wołoską. Przebudowa skrzyżowania potrwa ok. miesiąca i w drugiej połowie listopada cała ul. Wołoska ma być przejezdna.


Uwaga! Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiując treści i grafikę z naszej strony akceptujesz warunki umowy licencyjnej.

Copyright © 2016-2019 warszawawpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Powered by BLUEICE Warszawę w Pigułce obsługuje Biuro Rachunkowe MP-Consulting i Partnerzy s.c.