Umierał w samotności – w domu trójka dzieci i szczęśliwa rodzina. Karmiony był przez przechodniów

To smutny i drastyczny opis sytuacji, jaką inspektorzy Animal Rescue Poland zastali na jeden z posesji w Garwolinie woj. Mazowieckie. Walka o życie Lucjana bo tak miał na imię jeden z psów trwała 3 godziny. Tuż po północy 22 marca br. Inspektorzy alarmowo przywieźli psa w stanie krytycznym do kliniki weterynaryjnej.

Podejrzenie babeszji. Psiak czekając na krew był reanimowany. Lekarze robili wszystko co mogli zrobić. Lucjan – samiec w typie Husky w wieku ok 3 lat odszedł od nas w dniu 22.03.2016 o godzinie 3:00. Wszystko mogło potoczyć się inaczej gdyby właściciel dbał o swoje psy.

Drugi pies – suka w typie Husky w wieku ok 6lat jest bezpieczna w Domu Tymczasowej adopcji. Jej życiu nie zagraża niebezpieczeństwo. Wydarzenie to ma celu pokazanie walki wolontariuszy o życie tego młodego psa. On też walczył z nami… niestety nie miał siły, był wychudzony, zagłodzony, zarobaczony i zapchlony. Mieszkał we własnych odchodach… Przykra rzeczywistość tuż za cywilizowanym miastem. Dołożymy wszelkich starań aby właściciel odpowiedział za swój czyn zaniechania opieki i leczenia psa – opisują sytuację członkowie Animal Rescue Poland.

Obecnie organizacja prowadzi zbiórkę na opłaty kosztów akcji oraz utrzymania drugiego psa, który niedługo trafi do adopcji. Każdy może pomóc.

Fundacja Animal Rescue Poland
ul. Sobieskiego 72b
02-930 Warszawa
KRS 0000543263
NR KONTA RAIFFEISEN BANK
92 1750 0012 0000 0000 2781 0578
Tyt. interwencja garwolin


Uwaga! Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiując treści i grafikę z naszej strony akceptujesz warunki umowy licencyjnej.

Copyright © 2016-2019 warszawawpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Powered by BLUEICE Warszawę w Pigułce obsługuje Biuro Rachunkowe MP-Consulting i Partnerzy s.c.
c