Uraz kręgosłupa i nóg. Gdyby jej nie znaleźli zamarzłaby

Dzisiaj podczas kontroli opuszczonej działki przy ul. Rzymowskiego dzielnicowi z Mokotowa zastali kobietę, wymagającej natychmiastowej opieki lekarskiej. Wychłodzona 52-latka z urazem kręgosłupa i kończy dolnych została zabrana do szpitala. Podjęta przez funkcjonariuszy interwencja i udzielona jej pomoc, być może uratowała ją przed zamarznięciem.

Fot. KSP

Wczoraj dzielnicowi z mokotowskiej komendy podczas patrolowania swoich rejonów służbowych sprawdzali miejsca, w których według ich wcześniejszych ustaleń mogłyby przebywać bezdomne osoby.

Podczas kontroli opuszczonej działki w rejonie ul. Rzymowskiego funkcjonariusze zastali kobietę. 52-latka była przemarznięta i uskarżała się na ból kończyn i pleców. Natychmiast na miejsce wezwano załogę pogotowia. Do czasu przyjazdu służb medycznych, dzielnicowi otoczyli kobietę opieką i okryli ją folią termiczną.

Po badaniu okazało się, że kobieta wymaga natychmiastowej pomocy specjalistycznej i została zabrana do szpitala.

Policjanci kolejny raz przypominają: niskie temperatury to wyjątkowo trudny okres dla bezdomnych, starszych, często chorych, samotnie mieszkających osób. Pamiętajmy, że nie możemy obojętnie przechodzić obok osób, które potrzebują naszej pomocy. Jeden telefon na Policję lub Pogotowie Ratunkowe może uratować osobę przed zamarznięciem.

Nie przechodźmy obojętnie również obok osób nietrzeźwych, a szczególnie tych znajdujących się pod znacznym działaniem alkoholu. Noc spędzona o tej porze roku na wolnym powietrzu może się skończyć tragicznie.

Copyright © 2016 warszawawpigulce.pl Powered by BLUEICE Warszawę w Pigułce obsługuje Biuro Rachunkowe MP-Consulting i Partnerzy s.c.