Usiłował ukraść… bankomat

Mokotowscy policjanci zatrzymali na gorącym uczynku mężczyznę, który usiłował ukraść bankomat.

fot. ksp

Fot KSP

36-latek otworzył drzwi forda, po czym okręcił bankomat stalową liną podpiętą do auta. Wtedy do akcji wkroczyli funkcjonariusze z wydziału wywiadowczo-patrolowego. Teraz mężczyźnie grozi kara do 10 lat pozbawienia wolności.

Około 22.50 dyżurny mokotowskiej komendy otrzymał zgłoszenie o mężczyźnie, który podejrzanie kręcił się wokół bankomatu. Okazało się, że 36-latek usiłuje wyrwać cały bankomat z fundamentu. Podjechał pod bankomat fordem transporterem. Rozchylili drzwi przedsionka, po czym okręcił urządzenie stalową liną podpiętą do auta. Nie udało mu się załadować go do samochodu z uwagi na szybką reakcję zaalarmowanych policjantów.

36-letni Maciej D. został zatrzymany i trafił do policyjnego aresztu. W chwili zatrzymania był nietrzeźwy. Badanie alkomatem wykazało 1,2 promila alkoholu. Wczoraj w prokuraturze rejonowej mężczyzna usłyszał zarzuty usiłowania kradzieży z włamaniem. Za ten czyn grozi mu kara do 10 lat pozbawienia wolności.


Uwaga! Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiując treści i grafikę z naszej strony akceptujesz warunki umowy licencyjnej.

Copyright © 2016-2019 warszawawpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Powered by BLUEICE Warszawę w Pigułce obsługuje Biuro Rachunkowe MP-Consulting i Partnerzy s.c.
c