Usłyszał zarzuty. Jest wniosek o areszt. Szokujące ustalenia śledczych

Patryk D., usłyszał zarzut spowodowania wypadku ze skutkiem śmiertelnym. Kierowca śmiertelnie potrącił pieszego na ul. Marszałkowskiej. Ustalono, że miał zatrzymane prawo jazdy.

Fot. Łukasz / Warszawa w Pigułce

Ustalono, że kierowca był trzeźwy i nie brał narkotyków. Ponadto ustalono, że do potrącenia doszło poza przejściem dla pieszych. Kierowcę zwolniono go do domu.

W poniedziałek został jednak zatrzymany ponownie. Analiza materiału dowodowego pozwoliła na sformułowanie zarzutów. Aleksandra Skrzyniarz, rzeczniczka Prokuratury Okręgowej w Warszawie poinformowała, że kierowca naruszył obowiązek zachowania szczególnej ostrożności podczas wyprzedzania, a także poruszania sie z prędkością pozwalającą na zapanowanie nad pojazdem.

Ustalono również, że mimo, że doszło do potrącenia, inny kierowca jadący prawidłową prędkością zatrzymał się i nie dopuścił do wypadku. Patryk D. miał wyprzedzić ten pojazd i uderzyć w pieszego. Ponadto w domu Patryka D. ujawniono mefedron, a sam kierujący miał odebrane prawo jazdy. We wtorek do sądu zostanie skierowany wniosek o zastosowanie środka zapobiegawczego w postaci tymczasowego aresztowania.


Uwaga! Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiując treści i grafikę z naszej strony akceptujesz warunki umowy licencyjnej.

Copyright © 2016-2019 warszawawpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Powered by BLUEICE Warszawę w Pigułce obsługuje Biuro Rachunkowe MP-Consulting i Partnerzy s.c.
c