Uwaga! Dziś możliwe pierwsze burze!

Na wschodzie kraju już były, teraz zmierzają w stronę Warszawy! Mowa oczywiście o burzach, które mogą przejdą nad Mazowszem. Czy nad Warszawą również? Tego na razie nie wiemy, ale już teraz ostrzegamy!

Burza

Fot. Krzysztof Krajewski / krajewski.org.pl

„W ostatnich dniach informowaliśmy o burzach na zachodzie kraju. Jutro najprawdopodobniej sezon rozpoczniemy w centralnej i częściowo wschodniej Polsce” – pisze Info Meteo Warszawa.

„We wtorek Polska będzie pozostawać pod wpływem ciepłego i stosunkowo wilgotnego powietrza polarno-morskiego, które dodatkowo będzie się charakteryzować słabą/umiarkowaną niestabilnością powietrza do 600-700 J/kg. Warunki kinematyczne nie będą rewelacyjne, ale powinny wystarczyć do zainicjowania zjawisk konwekcyjnych. Spodziewamy się, że pierwsze burze zaczną się pojawiać już około godziny 16:00-17:00 jednak ich kulminacja powinna przypaść na godziny wczesno-wieczorne. Burze występować będą w pasie od Wielkopolski, przez centrum kraju, Mazowsze po Lubelszczyznę. Pojedyncze komórki burzowe mogą się tworzyć także na południu i południowym wschodzie kraju” – przewidują meteorologowie.

Na wszelki wypadek przestawcie samochody spod drzew i schowajcie rzeczy z balkonów.

Copyright © 2016-2019 warszawawpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Powered by BLUEICE Warszawę w Pigułce obsługuje Biuro Rachunkowe MP-Consulting i Partnerzy s.c.