Uwaga! Dzisiaj gwałtowne burze z ulewnym deszczem, silnym wiatrem i gradem!

„Majówka zaczęła się pięknie, a dziś napływa jeszcze bardziej rozgrzane powietrze. Wszystko wskazuje także na to, że rozwiną się burze, które lokalnie będą dość gwałtowne” – prognozuje Krzysztof Piasecki z Pogoda w Stolicy, jak i w Okolicy.

Fot. Daniel Zalewski

Meteorolodzy ostrzegają, że skończył się czas, kiedy burze „strzelały ślepakami”. Nadeszło prawdziwie upalne powietrze, a więc i burze będą bardziej gwałtowne.

„Niedziela (29.04) zaczęła się piękną, słoneczną pogodą. W ciągu dnia zrobi się niemal upalnie – w cieniu odnotujemy aż 28-29℃! Wiatr południowy, słaby do umiarkowanego. W godzinach popołudniowych bądź nocnych spodziewane są burze. Miejscami będą gwałtowne, z ulewnym deszczem do 20-40mm, gradem do 2-4cm oraz silnym wiatrem, nawet do 80-90km/h.” – prognozuje Krzysztof Piasecki z Pogoda w Stolicy, jak i w Okolicy.

„Noc nadal może być burzowa, choć burze będą punktowe, a przez to trudniejsze do prognozowania. Będzie jednak ciepło, nawet 15-17℃.

Poniedziałkowy ranek może przynieść zanikające opady i burze. W ciągu dnia jednak się rozpogodzi, a temperatura mocno wzrośnie. Na ogół 28-29℃, lokalnie blisko 30℃. Wieczorem burze głównie na zachodzie Polski, jednak izolowane burze mogą powstać także w innych częściach kraju, szczególnie wieczorem czy nocą.

Wtorek także gorący, w środę na chwilę chłodniej. W czwartek ponownie niemal upał, a wieczorem burze, po których od piątku napłynie chłodniejsze powietrze”.

Copyright © 2016-2019 warszawawpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Powered by BLUEICE Warszawę w Pigułce obsługuje Biuro Rachunkowe MP-Consulting i Partnerzy s.c.