Uwaga! Fałszywy komornik w Warszawie! Wyłudza pieniądze za rzekome długi

Krajowa Rada Komornicza przestrzega, że w Warszawie dochodzi do wyłudzeń. Osoba dostaje pismo, informujące o egzekucji za rzekome długi. Można jednak tego uniknąć wpłacając pewną sumę na poczet wspomnianego zadłużenia.

Fot. Pixabay

Fot. Pixabay

Mechanizm jest zawsze ten sam. Najpierw dostajemy pismo podpisane przez Rafała Wojtyna, komornika z warszawskiej Woli, a potem nakaz zapłaty. Pan Rafał Wojtyna rzeczywiście jest komornikiem. Problem w tym, że ktoś się pod niego podszywa:

„W związku z uzyskaniem informacji o występowaniu w obrocie sfałszowanych pism komorniczych, rzekomo pochodzących z Kancelarii Komornika Sądowego przy Sądzie Rejonowym dla Warszawy – Woli w Warszawie Rafała Wojtyny, Krajowa Rada Komornicza apeluje o zachowanie szczególnej ostrożności w przypadku otrzymania pisma zatytułowanego „Zajęcie Wierzytelności” bądź innych budzących wątpliwości, w szczególności w sytuacji, w której osoba w nim wskazana jako dłużnik kwestionuje zobowiązanie mające podlegać egzekucji.”

Jeżeli więc wiemy o jakimś ciążącym na nas długu, przed zapłatą skonsultujmy się z kancelarią komorniczą lub Krajową Radą Komorniczą:

„W przypadku powzięcia wątpliwości co do autentyczności pisma, Krajowa Rada Komornicza zwraca się z uprzejmą prośbą o niezwłoczny kontakt telefoniczny z Kancelarią pod numerami 22 631 08 33; tel.: 22 631 08 35; fax: 22 631 08 34 lub mailowy – [email protected] w trakcie którego możliwa będzie weryfikacja źródła jego pochodzenia.”


Uwaga! Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiując treści i grafikę z naszej strony akceptujesz warunki umowy licencyjnej.

Copyright © 2016-2019 warszawawpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Powered by BLUEICE Warszawę w Pigułce obsługuje Biuro Rachunkowe MP-Consulting i Partnerzy s.c.