Uwaga kierowcy! Nieoznakowane kamery robią Wam zdjęcia! Możecie zapłacić wysokie mandaty!

Fotoradary są dokładnie oznaczone i raczej nie ma możliwości byśmy trafili na ulice na której przeoczylibyśmy urządzenia. W Polsce są jednak też kamery na skrzyżowaniach, która oznaczone już nie są, a w zeszłym roku 70 tys. kierowców dostało mandat dzięki ich pracy.

Fot. Pixabay

„20 urządzeń na skrzyżowaniach kontroluje czy kierowcy nie wjeżdżają na czerwonym świetle. Są rozmieszczone w całej Polsce i nie są oznakowane” – pisze Rzeczpospolita.

Takie rozwiązanie budzi jednak wątpliwości natury prawnej, bowiem w polskim prawie nie ma nic zarówno o urządzeniach oznakowanych, jak i nieoznakowanych. Wszystko przez brak rozporządzenia do ustawy o fotoradarach, które określałoby sposób w jaki są one oznakowane. Nie wiadomo tez czy kamery należy traktować, jako fotoradar.

Jak donosi Rzeczpospolita, wątpliwości odnośnie urządzeń ma Rzecznik Praw Obywatelskich, który napisał już tej sprawie do Ministerstwa Infrastruktury.

Copyright © 2016-2019 warszawawpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Powered by BLUEICE Warszawę w Pigułce obsługuje Biuro Rachunkowe MP-Consulting i Partnerzy s.c.