Uwaga na nowy sposób oszustów, którzy rzekomo chcą wynająć mieszkanie!

Oszuści znaleźli nowy sposób na naciąganie osób, które chcą wynająć mieszkanie. Sprawę opisał użytkownik Grizzo na portalu wykop.pl.

Fot. Pixabay

Fot. Pixabay

„Mieszkanie do wynajęcia znalezione na (…) w dobrej lokalizacji, za przystępną cenę chciał mi wynająć Brytyjczyk, który nie mógł się ze mną spotkać osobiście bo miał ważne obowiązki zawodowe – sprzedał mi historyjkę o córce, która ukończyła studia w Polsce i wyjechała zostawiając mieszkanie, które on jej kupił na czas studiów.” – opowiada internauta – „Powiedział kilka słów o sobie i prosił żebym opisał kim jestem. Był bardzo zainteresowany wynajęciem i chciał mi wysłać z Wielkiej Brytanii klucze na swój koszt, a całą transakcje uwiarygodnił przeprowadzeniem formalności podszywając się pod znaną brytyjską firmę przeprowadzkową (…). Miałem przesłać im kaucje w wysokości dwumiesięcznego czynszu, a oni wysłaliby mi komplet dokumentów z kluczami – po samodzielnym obejrzeniu mieszkania miałem podjąć decyzję – wynająć lub odesłać klucze i odebrać kaucje.”

Użytkownik był jednak ostrożny i poszperał trochę w internecie:
„Nie jestem skory do przelewania nieznanym mi pośrednikom pieniędzy bez pokrycia, a dodatkowo zaniepokoiło mnie, że pisał po angielsku ale podając walutę używał polskiego Ł więc wyszperałem w internecie : Oszustwo z wykorzystaniem marki moneybookers (skrill) przy wynajmie mieszkania. Sytuacja bliźniaczo podobna – prawdopodobnie po wysłaniu pieniędzy nigdy kluczy bym nie zobaczył.

Ostrzegam przed kimś kto przedstawia się jak Nicholas Branster posługuje się mailem [email protected] – kończy swoją historię Grizzo. Przekazujemy więc ostrzeżenie dalej.

Niezależny portal Warszawa w Pigułce. Wydawca i właściciel: Capital Media S.C. ul. Grzybowska 87, 00-844 Warszawa
Kontakt z redakcją: [email protected]
Copyright © 2023 Niezależny portal warszawawpigulce.pl  ∗  Wydawca i właściciel: Capital Media S.C. ul. Grzybowska 87, 00-844 Warszawa
Kontakt z redakcją: [email protected]