Uwaga na ogłoszenia o „poszukiwaniu gwałcicieli w Warszawie”. To oszustwo!

Na Facebooku pojawia się coraz więcej informacji o rzekomych gwałcicielach grasujących w centrum. Strona jest oszustwem, a wysłanie SMS-a na podany na niej numer skutkuje naliczeniem wysokich opłat.

Fot. Pixabay / Facebook

Fot. Pixabay / Facebook

Strona wygląda dość normalnie i ma normalną domenę. portal-informacyjny.waw.pl brzmi jak informacyjny serwis lokalny. Gdy się jednak wczytamy zauważymy, że portal nie powołuje się na konkretnego policjanta, a cały artykuł jest mistyfikacją, która „ma na celu uczulenie czytelnika na tematykę gwałtów w Polsce”.

By zobaczyć film rzekomo z kamer monitoringu musimy wysłać SMS-a na podany w nim nr telefonu. Jak jednak małym drukiem informuje serwis:

„Niniejszy landing page jest częścią usługi Wygrywa.pl, która umożliwia zdobycie określonej ilości punktów oraz odblokowanie przydzielonych jej nagród szczegółowo określonych w zakładce „Nagrody” na stronie panelu użytkownika w/w usługi. Niniejszy landing page jest usługą Premium SMS dostępną w sieciach Plus, T-Mobile, Orange oraz Play. Koszt wysłania SMS wynosi 25,00zł (30,75zł brutto). Użytkownik wysyłając SMS pod podany na stronie numer oświadcza, że akceptuje Regulamin naszej usługi dostępny pod tym adresem. Życzymy przyjemnego korzystania ze strony i wielu zdobytych nagród!”

Najlepszą nagrodą będzie rachunek na koniec miesiąca.


Uwaga! Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiując treści i grafikę z naszej strony akceptujesz warunki umowy licencyjnej.

Copyright © 2016-2019 warszawawpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Powered by BLUEICE Warszawę w Pigułce obsługuje Biuro Rachunkowe MP-Consulting i Partnerzy s.c.
c