Uwaga! Nowe obostrzenia! Wchodzą w życie już dziś

Przed północą 22 lutego wprowadzono nowe obostrzenia. Funkcjonują od 23 lutego.

Fot. Warszawa w Pigułce

Większość z wprowadzonych obostrzeń ma datę wejścia w życie dzień po ogłoszeniu. Zaczną więc obowiązywać od wtorku, 23 lutego.

Zmieni się kilka istotnych rzeczy. Przede wszystkim wprowadzono zapowiadaną przez rząd kontrolę na granicach. Osoby powracające do kraju z zagranicznych podróży powinny mieć przy sobie zaświadczenie o szczepieniu preparatem dopuszczonym do szczepienia na ternie Unii Europejskiej. Jeżeli takiego zaświadczenia nie mają, będą musiały przejść obowiązkową kwarantannę. Od tej reguły jest kilka wyjątków. Kwarantannie nie będą podlegać uczniowie pobierający naukę w Polsce lub w państwie sąsiadującym, ich opiekunowie, dzieci przedszkolne, studenci, doktoranci i osoby prowadzące działalność naukową.

Po drugie wprowadzono zmianę w kasynach. Zakazano spożywania posiłków i napojów. Po trzecie poluzowano restrykcję jeżeli chodzi o uzdrowiska. Można będzie leczyć się w ośrodkach rehabilitacyjnych i uzdrowiskach, jednak niezbędny jest negatywny test na koronawirusa.


Uwaga! Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiując treści i grafikę z naszej strony akceptujesz warunki umowy licencyjnej.

Copyright © 2016-2019 warszawawpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Powered by BLUEICE Warszawę w Pigułce obsługuje Biuro Rachunkowe MP-Consulting i Partnerzy s.c.
c