Uwaga! Ogromne zmiany w kursowaniu SKM i Kolei Mazowieckich

W niedzielę, 29 sierpnia zostaną wprowadzone zmiany w kursowaniu pociągów Szybkiej Kolei Miejskiej i Kolei Mazowieckich. Największe będą dotyczyły linii legionowskiej – kursowanie pociągów SKM S9 zostanie zawieszone a ich rolę przejmie S3.

Fot..SKM

Zbliżający się koniec wakacji oznacza wprowadzenie korekty kolejowego rozkładu jazdy. Największy wpływ na jego kształt będą miały prace prowadzone przez zarządcę infrastruktury kolejowej – spółkę PKP Polskie Linie Kolejowe na stacji Warszawa Zachodnia i nowo budowanym przystanku Warszawa Targówek.

Odcinek pomiędzy stacjami Warszawa Zachodnia Peron 8 a Warszawa Wola zostanie wyłączony z ruchu. Kursowanie pociągów SKM S9 będzie zawieszone do odwołania. Od 30 sierpnia pomiędzy przystankiem Warszawa Wola a przystankami Legionowo / Legionowo Piaski / Wieliszew/ Radzymin będą kursowały tylko pociągi linii S3 ze zwiększoną częstotliwością. Większość pociągów będzie zaczynała i kończyła kursy na przystanku Warszawa Wola, a pozostałe na przystanku Warszawa Powązki.

Na linii S1 zmiany będą niewielkie i ograniczą się do kilkuminutowych przesunięć odjazdów pociągów z poszczególnych stacji. Wybrane wieczorne kursy będą realizowane na odcinku Otwock – Warszawa Wschodnia.

Najistotniejszą zmianą na linii S2 będzie zawieszenie ostatniego, wieczornego połączenia z Lotniska Chopina w kierunku Sulejówka Miłosny oraz skrócenie do stacji Warszawa Wschodnia dwóch ostatnich, wieczornych kursów z Sulejówka Miłosny w kierunku Warszawy Zachodniej.

Rozkład jazdy pociągów Szybkiej Kolei Miejskiej jest dostępny w zakładce „Rozkłady jazdy”.

Rozkład jazdy Kolei Mazowieckich jest dostępny na stronie mazowieckie.com.pl.

Honorowanie biletów

Bilety ZTM (wszystkie rodzaje, z uwzględnieniem stref biletowych) oraz uprawnienia do ulgowych lub bezpłatnych przejazdów (z zachowaniem zasad obowiązujących w pociągach przyspieszonych) w ramach oferty „Wspólny Bilet ZTM-KM-WKD” są honorowane w obu kierunkach w pociągach KM na odcinkach:

Warszawa Wschodnia – Warszawa Zachodnia
Legionowo – Warszawa Wola (przez Warszawę Gdańską)
linii lotniskowych RL, na odcinku Legionowo – Warszawa Centralna
Warszawa Wschodnia – Pruszków
Warszawa Zachodnia – Warszawa Główna.
Pasażerowie z biletami kartonikowymi ZTM, które nie zostały wcześniej skasowane, powinni je „skasować” przez trwałe napisanie na ich odwrocie daty i godziny rozpoczęcia przejazdu, w formacie 24-godzinnym, czyli np. 29.08.2021 godz. 06:55. Osoby posiadające bilety zakodowane na kartach muszą je wcześniej aktywować w pojeździe WTP lub bramce metra.

Bilety KM (wszystkich rodzajów do odpowiednich stacji, strefowe oraz sieciowe) są honorowane w obu kierunkach w pociągach SKM:

linii S2 na odcinku Warszawa Wschodnia – Warszawa Lotnisko Chopina
linii S3 na odcinku Legionowo – Warszawa Wola
linii S1 na odcinku Warszawa Wschodnia – Pruszków.
Od 29 sierpnia do 6 listopada 2021 r. bilety KM (wszystkie rodzaje do odpowiednich stacji, strefowe oraz sieciowe) będą honorowane w autobusach WTP na odcinkach:

175 Lotnisko Chopina – Dworzec Centralny
136 PKP Wola (Wolska) – rondo Zesłańców Syberyjskich
154 PKP Wola (Kasprzaka) – Dw. Zachodni
167 PKP Wola (Kasprzaka) – rondo Zesłańców Syberyjskich
178 PKP Wola (Kasprzaka) – rondo Zesłańców Syberyjskich
184 PKP Wola (Kasprzaka) – Dw. Zachodni
186 PKP Wola (Wolska) – rondo Zesłańców Syberyjskich
414 PKP Wola (Wolska) – rondo Zesłańców Syberyjskich
523 PKP Wola (Wolska) – Dw. Zachodni.


Uwaga! Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiując treści i grafikę z naszej strony akceptujesz warunki umowy licencyjnej.

Copyright © 2016-2019 warszawawpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Powered by BLUEICE Warszawę w Pigułce obsługuje Biuro Rachunkowe MP-Consulting i Partnerzy s.c.
c