Uwaga! Podtrute zwierzęta! Wylał chemikalia w parku!

Godzina 14:30 do Miejskie Centrum Kontaktu Warszawa 19115 wpływa zgłoszenie o śniętych zwierzętach oraz osobie, która z rana podobno wylała środki chemiczne do Glinianek Szczęśliwickich.
Na miejsce, wyrusza natychmiast jednostka interwencyjna SJRW wraz z patrolem ze Straży Miejskiej Warszawa.” – informuje Specjalistyczna Jednostka Ratownictwa Weterynaryjnego. Jak czytamy w przesłanej nam relacji:

Na miejscu, po przyjeździe zastajemy 8 ledwo żywych kaczek oraz łabędzia.
Wszystkie z nich zostają odłowione i przewiezione do kliniki na leczenie. Pozostałe chore ptaki i obklejone środkami chowają się po zaroślach.

W tym momencie zapada decyzja o zabezpieczeniu terenu, wyłowieniu pojemników oraz informujemy o zaistniałej sytuacji. Komenda Miejska PSP m.st. Warszawy.

W ramach wsparcia na miejsce zostaje wysłana Jednostka Ratowniczo-Gaśnicza nr 2 wraz z łodzią oraz Jednostka Ratowniczo-Gaśnicza nr 6 (specjalizacja ratownictwo chemiczno-ekologiczne) z mobilnym laboratorium.

Ze względu, na to, iż substancja jest nam nie znana, odgradzamy dużą część terenu przed gapiami oraz by ułatwić nam działania ratownicze.

JRG 6 wraz z funkcjonariuszami SJRW, pobiera próbki wody do badania oraz by stwierdzić poziom zagrożenia chemicznego.

Szczęście w nieszczęściu, gdyż okazuje się, że substancja tak długo unosiła się na wodzie, że przed naszym dojazdem zdążyła się cała rozcieńczyć i nie jest już zagrożeniem.

Pomimo to, o całej sytuacji zostaje powiadomiony Wojewódzki Inspektorat Ochrony Środowiska oraz będziemy starać się ustalić sprawcę całego zdarzenia. Sprawa zostaje przekazana również policji.

O godzinie 19:40 zapada decyzja o zakończeniu akcji. Wszystkie jednostki wracają do swoich siedzib.

Jednostki biorące udział w akcji:
🦊 SJRW001
🚒 Państwowa Straż Pożarna JRG 2 oraz JRG 6 Warszawa
🚔Straż Miejska Warszawa, patrol 5353

Dziękujemy wszystkim, za współpracę. Dzięki zgraniu udało szybko nam się zażegnać niebezpieczeństwo oraz uratować parę istnień.


Uwaga! Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiując treści i grafikę z naszej strony akceptujesz warunki umowy licencyjnej.

Copyright © 2016-2019 warszawawpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Powered by BLUEICE Warszawę w Pigułce obsługuje Biuro Rachunkowe MP-Consulting i Partnerzy s.c.
c