Uwaga! Śmiertelnie groźna bakteria w kiełbasie znanej firmy!

Główny Inspektorat Sanitarny wydał ostrzeżenie przed kiełbasą w której wykryto obecność śmiertelnie groźnej bakterii Listeria monocytogenes. Cała partia produktu jest wycofana ze sprzedaży.

Fot. GIS / Olewnik / Warszawa w Pigułce

Bakterie Listeria monocytogenes wykryto w jednej z pięciu próbek produktu badanych w ramach urzędowej kontroli Inspekcji Weterynaryjnej.

Podejrzany produkt to kiełbasa śląska z szynki ekstra z Zakładów Mięsnych Olewnik-Bis o numerze partii 04128 i terminie przydatności do spożycia 15.07.2018 r. Jeżeli zakupiliście ten produkt natychmiast zwróćcie go do sklepu.

Zakłady Mięsne „OLEWNIK-BIS” Sp. z o.o. rozpoczęły proces wycofywania kwestionowanej partii produktu. Proces ten jest nadzorowany przez organy Państwowej Inspekcji Sanitarnej.

Informacje na ten temat zostały zamieszczone na stronie internetowej producenta: http://olewnik.com.pl.

Listeria monocytogenes jest jednym z najbardziej zjadliwych patogenów przenoszonych przez żywność (20 do 30 procent infekcji kończy się śmiercią). W Stanach Zjednoczonych powoduje więcej zgonów niż salmonella czy jad kiełbasiany. Jest odpowiedzialna za około 2500 zachorowań i 500 zgonów rocznie.

Copyright © 2016-2019 warszawawpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Powered by BLUEICE Warszawę w Pigułce obsługuje Biuro Rachunkowe MP-Consulting i Partnerzy s.c.