UWAGA: śmiertelnie groźna bakteria w twarogu!

Główny Inspektorat Sanitarny ostrzega przed twarogiem sernikowym, w którym wykryto bakterie Listeria monocytogenes. Produkt został wycofany, a producent prosi o zwrot wyrobu.

Fot. Pixabay

Bakterie wykrył sam producent i, zgodnie z prawem, poinformował o wszystkim GIS.

„Okręgowa Spółdzielnia Mleczarska w Radomsku poinformował organy urzędowej kontroli żywności – Inspekcję Weterynaryjną oraz konsumentów o wycofaniu produktu i możliwości jego zwrotu do miejsca zakupu. Informacje na ten temat zostały zamieszczone na stronie internetowej producenta. Proces ten jest nadzorowany przez organy Inspekcji Weterynaryjnej oraz Państwowej Inspekcji Sanitarnej” – informuje GIS.

Szczegóły produktu:

  • Produkt – „Twaróg sernikowy”
  • Opakowanie – 0.5 kg i 1 kg
  • Producent – Okręgowa Spółdzielnia Mleczarska w Radomsku
  • Numer partii: 2907185
  • Termin przydatności do spożycia: 29.07.2018

Listeria monocytogenes jest jednym z najbardziej zjadliwych patogenów przenoszonych przez żywność (20 do 30 procent infekcji kończy się śmiercią). W Stanach Zjednoczonych powoduje więcej zgonów niż salmonella czy jad kiełbasiany. Jest odpowiedzialna za około 2500 zachorowań i 500 zgonów rocznie.

Copyright © 2016-2019 warszawawpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Powered by BLUEICE Warszawę w Pigułce obsługuje Biuro Rachunkowe MP-Consulting i Partnerzy s.c.