Używasz tej karty? Zmieniono opłaty, możesz więcej zapłacić

Revolut stał się dla Polaków wygodną metodą płatności. W zależności od kraju karta pobierała bowiem płatność z atrakcyjnym przewalutowaniem. Teraz jednak właściciel Revoluta zmienił zasady korzystania. Możecie zapłacić więcej.

Fot. Pixabay

Zmiany dotyczą klientów, którzy używają karty do wypłat z bankomatów oraz niektórych przelewów zagranicznych.

Obecnie bezpłatny limit wypłat z bankomatów wynosi 800 PLN miesięcznie. Po przekroczeniu tego limitu obowiązuje opłata w wysokości 2 proc. Teraz dodano drugie kryterium: pięciu wypłat z bankomatów. Oba te limity obowiązują niezależnie od siebie. Opłata obowiązuje, gdy użytkownik przekroczy jeden z limitów, nawet jeśli nie przekroczy drugiego. „Opłata nadal wynosi 2%, ale dodajemy minimalną opłatę w wysokości 5 PLN. Oznacza to, że zapłacisz większą z dwóch kwot: 5 PLN lub 2% wypłacanej kwoty” – informuje Revolut.

„Limity bezpłatnych wypłat z bankomatów dla klientów planów Plus, Premium i Metal pozostaną bez zmian. Nie ograniczamy też samej liczby takich wypłat. Opłaty za wypłaty z bankomatów powyżej tych limitów pozostają bez zmian, tj. na poziomie 2%. Niemniej jednak wprowadzamy minimalną opłatę w wysokości 5 PLN za każdą wypłatę z bankomatu” – dodaje Revolut.

Nie są to jedyne opłaty. Revolut wprowadził też dodatkową opłatę za niektóre przelewy zagraniczne. Wciąż darmowe pozostają przelewy krajowe, międzynarodowe w euro do dowolnego kraju w ramach SEPA (kraje UE/EOG, Wielka Brytania i Szwajcaria) oraz przelewy typu P2P do innych użytkowników Revolut na całym świecie. Płatne będą natomiast przelewy wysyłane poza obszar SEPA i przelewy transgraniczne w walucie innej niż euro.

Opłaty za przelewy międzynarodowe będą się wahać między 1.5 PLN a 25 PLN, w zależności od ilości przelewów i kraju odbiorcy. Nasi klienci planów Premium i Metal nadal będą mogli korzystać z limitu bezpłatnych płatności. Płatności będą pobierane w zależności od rodzaju karty:

  • Standard i Plus. Wszystkie przelewy międzynarodowe są płatne
  • Premium. Jeden bezpłatny przelew międzynarodowy w miesiącu
  • Metal. Trzy bezpłatne przelewy międzynarodowe w miesiącu

Uwaga! Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiując treści i grafikę z naszej strony akceptujesz warunki umowy licencyjnej.

Copyright © 2016-2019 warszawawpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Powered by BLUEICE Warszawę w Pigułce obsługuje Biuro Rachunkowe MP-Consulting i Partnerzy s.c.
c