Veturilo wprowadzi rowery elektryczne

Warszawa robi się miastem rowerowym. Przybywa ścieżek, wzrośnie też liczba wypożyczalni. Veturilo wprowadzi też rowery z napędem elektrycznym. Będą dostępne po rozstrzygnięciu przetargu na lata 2017-2020.

Fot. Veturilo / Facebook

Fot. Veturilo / Facebook

„W 2016 roku kończy się umowa z obecnym operatorem Veturilo, dlatego podjęliśmy już decyzję o przyszłości naszego systemu. Chcemy go rozbudować do minimum 300 stacji i ponad 4 tys. rowerów” – mówi Hanna Gronkiewicz-Waltz, prezydent m. st. Warszawy – „Poza tym, że wzrośnie liczba wypożyczalni rowerowych, będzie można szybciej i łatwiej wypożyczać jednoślady, a na ulicach pojawią się rowery elektryczne. Te wszystkie zmiany zostaną wprowadzone już za rok – po rozstrzygnięciu przetargu na operatora systemu w latach 2017-2020.”

W ramach 74 mln zł przyznanych na infrastrukturę rowerową na lata 2016-2017 na czerwcowym posiedzeniu Rady Warszawy, planowane są remonty najpopularniejszej trasy wzdłuż al. Prymasa Tysiąclecia i udrożnienie Ronda Zesłańców Syberyjskich, a także zbudowanie równoległej trasy obwodowej wzdłuż ulic Okopowa-Towarowa.


Uwaga! Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiując treści i grafikę z naszej strony akceptujesz warunki umowy licencyjnej.

Copyright © 2016-2019 warszawawpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Powered by BLUEICE Warszawę w Pigułce obsługuje Biuro Rachunkowe MP-Consulting i Partnerzy s.c.
c