W Centrum zatrzymano dilera biznesmenów i celebrytów – brał 500 zł za działkę [WIDEO]

48-letniego Cezarego P. i cztery inne osoby związane z handlem kokainą zatrzymali policjanci Centralnego Biura Śledczego Policji z Warszawy. Funkcjonariusze monitorując środowiska przestępcze Warszawy uzyskali informacje na temat członka jednej z grup przestępczych, który rozprowadzał wysokiej jakości kokainę wśród osób o wysokim statusie społecznym. Klientami dilera z warszawskiej Woli byli przedstawiciele biznesu i znani celebryci. Mężczyzna już usłyszał zarzuty handlu narkotykami i najbliższe trzy miesiące spędzi w areszcie.

Do zatrzymania Cezarego P. doszło w Warszawie na ul. Hożej. Mężczyzna został namierzony, gdy sprzedawał swojemu stałemu klientowi kokainę. Wraz z nim zostały zatrzymane cztery inne osoby zaangażowane w handel tym narkotykiem. Policjanci zabezpieczyli około 90 gramów kokainy i 30 tys. zł pochodzących z handlu narkotykami. Jak ustalili funkcjonariusze CBŚP poszczególni klienci potrafili w ciągu miesiąca wydać na kokainę kilkanaście tysięcy złotych, płacąc dilerowi za jedną porcję nawet 500 zł.

Policjanci ustalili również, że ze względu na liczbę klientów chętnych do zakupu kokainy wysokiej jakości, w przestępczą działalność mężczyzna zaangażował swoją żonę i córkę. Diler mając stałych klientów wśród zamożnych mieszkańców Warszawy zgromadził pokaźny majątek. Na tym procederze w ostatnich dwóch latach zarobił „na czysto” około miliona złotych, które lokował w nieruchomości, a także w uruchomienie lokalu gastronomicznego w centrum Warszawy. Ustalono jego mienie o wartości blisko 700 tys. zł., które w najbliższym czasie zostanie zabezpieczone na poczet grożących kar.

Policjanci CBŚP wspólnie z prokuratorami Prokuratury Okręgowej w Warszawie zebrali materiał dowodowy pozwalający na przedstawienie mężczyźnie zarzutów obrotu blisko 4 kg kokainy.

Decyzją sądu Cezary P. został tymczasowo aresztowany na trzy miesiące. Wobec pozostałych zatrzymanych osób prokurator zastosował dozory policyjne i poręczenia majątkowe.


Uwaga! Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiując treści i grafikę z naszej strony akceptujesz warunki umowy licencyjnej.

Copyright © 2016-2019 warszawawpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Powered by BLUEICE Warszawę w Pigułce obsługuje Biuro Rachunkowe MP-Consulting i Partnerzy s.c.
c