W Centrum Zdrowia Dziecka leczą dzieci marihuaną

consumo-marihuana-washington-dc

Padaczka oporna na leki to najgorszy rodzaj padaczki. Dzieci z tą przypadłością mają nawet po kilkaset napadów dziennie. Pod koniec września ubiegłego roku zaczęto podawać dzieciom lecznicza odmianę marihuany. Pierwsze wyniki sa obiecujące. Liczba ataków zmalała o 90 proc.

Najczęściej do lekarzy rodzice zgłaszają się sami. Dr Marek Bachański, neurolog z Kliniki Neurologii i Epileptologii Instytutu „Pomnik-Centrum Zdrowia Dziecka” podaje przykład 5-letniego Maksymiliana, u którego leczenie farmakologiczne nie przynosiło efektów. Po zastosowaniu nowej terapii, liczba ataków zmalała o 90 proc. Jak dodał dotychczasowe efekty potwierdzają „dużą skuteczność leczenia medyczną marihuaną”.

Dr Marek Balicki, były minister zdrowia apeluje, by zmienić prawo, bo obecna procedura podawania marihuany w celach medycznych jest skomplikowana i absurdalna. Dodał, że marihuana to „lek bezpieczny, skuteczny i tani”.

Copyright © 2016-2019 warszawawpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Powered by BLUEICE Warszawę w Pigułce obsługuje Biuro Rachunkowe MP-Consulting i Partnerzy s.c.