W czasie Powstania walczył o Wolę, Stare Miasto, Śródmieście i Czerniaków. Potrzebuje pomocy

89-letni „Kordian” w czasie Powstania przeszedł ciężki bojowy szlak. Walczył o Wolę, potem Stare Miasto, skąd kanałami przedostał się na Śródmieście i Górny Czerniaków. Ostatnio uległ wypadkowi, a jego sytuacja jest bardzo ciężka. Potrzebna jest rehabilitacja, leki i opatrunki.

„PILNE! Powstaniec Warszawski ps. Kordian” – pisze Fundacja Red is Bad, która uruchomiła zbiórkę.

„Urodzony w Piotrkowie Trybunalskim. Do konspiracji wstąpił w 39 roku i działał w niej do 44 roku. Do 44 roku Pan Humięcki walczył w Kedywie KG AK w kompanii „Pegaz”, W lecie 1944 r. – batalion „Parasol” – 1. kompania. Następnie Zgrupowanie „Radosław” – batalion „Parasol” – 1. kompania, W trakcie walk na Czerniakowie przeszedł do zgrupowania „Kryska” – 3. kompania pluton 1140.

Kordian ma za sobą bardzo ciężki i krwawy szlak bojowy w walce o wolną Warszawę: Wola – Stare Miasto – kanały – Śródmieście – Górny Czerniaków. Nasz Bohater w niedalekiej przeszłości uległ poważnemu wypadkowi a jego sytuacja życiowa jest niesamowicie ciężka! Potrzebne są środki na rehabilitacje, leczenie farmakologiczne, opatrunki. Serdecznie zachęcamy Was do do przyłączenia się do Pomocy. W Nas jest siła!”

Prosimy o dokonywanie przelewów na poniższe konto : FUNDACJA RED IS BAD
Numer rachunku bankowego
PKO BP
76 1020 1013 0000 0002 0354 7858
W tytule przelewu prosimy o umieszczenie opisu „dla Kordiana”.

Copyright © 2016-2018 warszawawpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Powered by BLUEICE Warszawę w Pigułce obsługuje Biuro Rachunkowe MP-Consulting i Partnerzy s.c.