W grudniu sprawdzajcie konta! Miliony osób dostaną podwójne przelewy!

To nie 15 emerytura, ale po prostu podwójna, wcześniejsza wypłata. Niektórzy seniorzy mogą spodziewać się wypłaty emerytury za styczeń jeszcze w grudniu.

Fot. Warszawa w Pigułce

Grudzień może przynieść podwójny zastrzyk gotówki dla części seniorów otrzymujących świadczenia z Zakładu Ubezpieczeń Społecznych (ZUS). Według informacji podanych przez dziennik „Fakt”, nawet milion osób może otrzymać podwójne wypłaty emerytalne w tym miesiącu.

ZUS, stosując zasadę wypłat rent i emerytur w określonych terminach (1., 5., 6., 10., 15., 20., 25. dnia miesiąca), w przeszłości często przekazywał świadczenia wcześniej niż zwykle. W szczególności dotyczyło to seniorów, którzy otrzymywali wypłaty 25. dnia miesiąca lub 1. dnia następnego miesiąca. W związku z tym, część seniorów dostawała świadczenia przed świętami Bożego Narodzenia, a ci z terminem na 1 stycznia otrzymywali pieniądze jeszcze w grudniu.

W grudniu bieżącego roku, ci, którzy zazwyczaj otrzymują emeryturę 1. dnia miesiąca, mogą spodziewać się podwójnych wypłat – na początku i na końcu miesiąca. Oznacza to, że dodatkowy przelew dotrze jeszcze przed zabawą sylwestrową.

Seniorzy z terminami przelewów na 5., 6. lub 10. dnia miesiąca powinni otrzymać wypłatę w pierwszym tygodniu grudnia. Osoby z terminami na 15. i 20. dnia miesiąca mogą spodziewać się wypłaty zgodnie z harmonogramem. Jednak seniorzy, których termin wypłaty przypada na 25. grudnia, mogą oczekiwać środków jeszcze przed Wigilią.

Taka sytuacja to wyjątkowa okazja dla seniorów, by zaplanować swoje wydatki w okresie świątecznym i sylwestrowym z większą swobodą finansową.

Capital Media S.C. ul. Grzybowska 87, 00-844 Warszawa
Kontakt z redakcją: [email protected]

Copyright © 2023 Niezależny portal warszawawpigulce.pl  ∗  Wydawca i właściciel: Capital Media S.C. ul. Grzybowska 87, 00-844 Warszawa
Kontakt z redakcją: [email protected]