W jednej z warszawskich dzielnic powstały ławki dla karmiących mam

Na 6 wolskich skwerach i placach zabaw powstały plenerowe ławeczki dla karmiących mam. To projekt wolskiego Zakładu Gospodarowania Nieruchomościami, który przeznaczył na ten cel ok. 60 tys. zł.

Fot. UD Wola

Ławki dla rodziców z dziećmi to miejsca, w których komfortowo i bez uczucia skrępowania można zająć się swoją pociechą podczas spaceru.

„Sam jestem ojcem dwójki małych dzieci i widziałem brak takich ławek w przestrzeni publicznej na Woli. Wierzę, że nasza inicjatywa zostanie ciepło przyjęta przez mieszkańców oraz sprawi, że wypoczywanie z dzieckiem w plenerze stanie się przyjemniejsze”– mówi Mateusz Matejewski, dyrektor ZGN Wola.

Ławki zamontowane zostały w sześciu popularnych miejscach, którymi spacerują rodzice z dziećmi. Takie konstrukcje znajdziemy przy ul. Krochmalnej 3, ul. Sokołowskiej 8, na skwerze Lilpopów, przy ul. Pustola 36a/36/b, ul. Batalionu Parasol 3 oraz ul. Monte Cassino 1-3. Ławki zostały zaprojektowane i wykonane w taki sposób, żeby można było wygodnie nakarmić, przewinąć czy przebrać dziecko podczas spaceru. Drewniana konstrukcja wyposażona jest w zadaszenie oraz boczne ścianki przez co gwarantuje ochronę przed deszczem, wiatrem oraz słońcem.

„Dzielnica się rozwija, a co za tym idzie – rodziców z małymi dziećmi przybywa. Dlatego takie miejsca są potrzebne” – przekonuje Krzysztof Strzałkowski, Burmistrz Dzielnicy Wola – „Jeżeli ławeczki zyskają popularność wśród rodziców, to zapewne na Woli pojawią się kolejne takie miejsca” – dodaje.

Copyright © 2016-2019 warszawawpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Powered by BLUEICE Warszawę w Pigułce obsługuje Biuro Rachunkowe MP-Consulting i Partnerzy s.c.