W niedzielę pojadą metrem bez spodni. „Pamiętajcie, aby zachować powagę”

W niedzielę przypada Międzynarodowy Dzień Jazdy Metrem Bez Spodni. Idea jest prosta: uczestnicy zbierają się w jednym miejscu, zdejmują spodnie i jakby nigdy nic wchodzą do metra. W Warszawie wydarzenie odbędzie się o godz. 16.00 na stacji metra Wilanowska.

Dzień bez spodni. Fot. Karen / Wikipedia

Dzień bez spodni. Fot. Karen / Wikipedia

Historia tego dnia sięga 2002 roku i rozpoczyna się w Nowym Jorku. Kilku młodych ludzi z nudów wchodzi do metra bez spodni. Historia powtarza się za rok i dwa lata. Uczestników wciąż przybywało aż do dnia dzisiejszego.

„Kolejny już raz ludzie na całym świecie przed wejściem do metra zdejmują spodnie. W Warszawie od kilku lat także odbywa się ten event. Zapraszamy wszystkich do tegorocznych obchodów Międzynarodowego Dnia Jazdy Metrem Bez Spodni!” – piszą organizatorzy No Pants Subway Ride Warsaw 2016 – „Tak jak zawsze, spotykamy się na stacji metra Wilanowska, na pasażu o 16. Jest to dobre miejsce żeby spakować dolne partie ubrania do plecaków, toreb, innych reklamówek i wyruszyć w podróż 😉 Pamiętajcie aby zachować powagę podczas przejazdu, jedziemy jak gdyby nigdy nic 😉 No i oczywiście zachowywać się spokojnie. Ani policja ani straż miejska nie mają podstaw aby wlepić komuś mandat, ale jeśli poproszą o dokumenty, albo będą pytać o co chodzi powiedzcie o akcji. Może i oni dołączą się do nas :D”


Uwaga! Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiując treści i grafikę z naszej strony akceptujesz warunki umowy licencyjnej.

Copyright © 2016-2019 warszawawpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Powered by BLUEICE Warszawę w Pigułce obsługuje Biuro Rachunkowe MP-Consulting i Partnerzy s.c.