W piątek Masa Krytyczna, w sobotę Wianki nad Wisłą. Utrudnienia i zmiany w komunikacji [MAPKI, ROZKŁAD]

W piątek, 24 czerwca, przejazd Warszawskiej Masy Krytycznej a w sobotę, 25 czerwca, Wianki nad Wisłą to imprezy, które spowodują zmiany w ruchu drogowym i funkcjonowaniu komunikacji miejskiej.

Fot. Shutterstock

Fot. Shutterstock

Ostatni piątek miesiąca to przejazd warszawskimi ulicami rowerzystów Warszawskiej Masy Krytycznej. Rowerzyści wyruszą ok. godz. 18.00 z pl. Zamkowego i przejadą następującymi ulicami: pl. Zamkowy, Krakowskie Przedmieście, Nowy Świat, Al. Jerozolimskie, most i al. Józefa Poniatowskiego, al. J. Waszyngtona, rondo Wiatraczna, Grochowska, Targowa, J. Zamoyskiego, Jagiellońska, Ratuszowa, 11 listopada, rondo Żaba, św. J. Odrowąża, Matki Teresy z Kalkuty, Rembielińska, L. Kondratowicza, św. Wincentego, S. Starzyńskiego, most Gdański, Z. Słomińskiego, rondo Zgrupowania AK „Radosław”, al. Jana Pawła II, al. „Solidarności”, pl. Bankowy, Marszałkowska, Al. Jerozolimskie, Nowy Świat, Krakowskie Przedmieście, pl. Zamkowy.

Fot. Warszawska Masa Krytyczna / Google Maps

Fot. Warszawska Masa Krytyczna / Google Maps

W sobotę, 25 czerwca, odbędzie się impreza Wianki nad Wisłą na Podzamczu. Od soboty, 25 czerwca od godz. 18.00 do niedzieli, 26 czerwca do godz. 4.00 wyłączona z ruchu będzie Wisłostrada pomiędzy ul. R. Sanguszki a mostem Śląsko-Dąbrowskim. Zamknięte będą obydwie jezdnie ul. Wybrzeże Gdańskie na odcinku od ul. R. Sanguszki do mostu Śląsko-Dąbrowskiego oraz ul. R. Sanguszki. Jadący Wisłostradą od strony Mokotowa będą mogli dojechać i skręcić w ul. Grodzką, a dla jadących od strony Żoliborza wytyczona zostanie tymczasowa zawrotka przed ul. R. Sanguszki. Objazd zostanie poprowadzony ulicami: Z. Krasińskiego, gen. W. Andersa, Marszałkowska, Al. Jerozolimskie. Zorganizowane zostaną specjalne miejsca parkingowe. Parkingi zlokalizowane będą na skrajnych dwóch pasach ruchu Wisłostrady (w obu kierunkach) na odcinku od ul. R. Sanguszki do ul. Z. Krasińskiego.

Fot. infoulice.um.warszawa.pl

Fot. infoulice.um.warszawa.pl

Po zamknięciu Wisłostrady, od ok. godz. 17.30 do końca kursowania, na trasy objazdowe zostaną skierowane autobusy linii 118, 185 i 385. Powrót z imprezy ułatwią dodatkowe kursy tramwajów linii 1, 3, 23, 26 i 28. Zostaną uruchomione dodatkowe kursy autobusów linii 509 i 527. Pociągi pierwszej linii metra do godz. 1.00 w nocy będą kursowały z częstotliwością co 7 min. a drugiej co 7-8 min. Od ok. godz. 24.00 do godz. 1.00 w nocy objazdem – przez most Świętokrzyski – będą kursowały autobusy linii nocnych – N11, N61, N16, N66, N21, N71. W przypadku wyłączenia ruchu tramwajowego na moście Śląsko-Dąbrowskim na trasy objazdowe zostaną skierowane tramwaje linii 4, 13, 18, 20, 23 i 26.

Fot. infoulice.um.warszawa.pl

Fot. infoulice.um.warszawa.pl


Uwaga! Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiując treści i grafikę z naszej strony akceptujesz warunki umowy licencyjnej.

Copyright © 2016-2019 warszawawpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Powered by BLUEICE Warszawę w Pigułce obsługuje Biuro Rachunkowe MP-Consulting i Partnerzy s.c.
c