W pociągu miała być bomba. Ewakuacja, pociągi na objazdach, służby w akcji

W poniedziałek wieczorem służby zostały poinformowane, że w pociągu jadącym w kierunku Świnoujścia może znajdować sie ładunek wybuchowy. Tego samego dnia poinformowano jeszcze o dwóch podobnych zagrożeniach w różnych pociągach jadących do stolicy. Ruch pociągów na trasie Warszawa-Poznań został natychmiast wstrzymany.

Fot. Łukasz / Warszawa w Pigułce

Działania, jakie przeprowadzono na terenie woj. mazowieckiego dotyczyły stacji w Teresinie w powiecie sochaczewskim na której stała maszyna. Ewakuowano pociąg relacji Warszawa-Świnoujście. Wstrzymano ruch 8 pociągów InterCity i 2 pociągów Kolei Mazowieckich. Później do pociągu wszedł pirotechnik, który jednak nie znalazł zagrożenia.

Do podobnej informacji doszło na trasie Berlin-Warszawa. Na stacji w Koninie ewakuowano pasażerów i sprawdzono pociąg. Również i tu nie stwierdzono zagrożenia.

Trzecia sytuacja miała miejsce na trasie Szczecin Główny-Warszawa Wschodnia. Tutaj po ewakuacji sprawdzono pociąg z psem tropiącym. Nie ujawniono przedmiotów mogących stanowić zagrożenie.


Uwaga! Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiując treści i grafikę z naszej strony akceptujesz warunki umowy licencyjnej.

Copyright © 2016-2019 warszawawpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Powered by BLUEICE Warszawę w Pigułce obsługuje Biuro Rachunkowe MP-Consulting i Partnerzy s.c.