W ponad sześćdziesięciu miastach odbył się Marsz dla Życia i Rodziny. W Warszawie był na nim Patryk Jaki

Po godz. 12.30 z pl. Trzech Krzyży wyruszył Marsz dla Życia i Rodziny. Tegorocznemu wydarzeniu przyświecało hasło „Polska rodziną silna!”. Przed pochodem odbyła się msza święta w Kościele św. Aleksandra.

Marsz dla Życia i Rodziny. Fot. Facebook / profil akcji

Podobne marsze zaplanowano w kilkudziesięciu miastach m.in. w Bydgoszczy, Ełku, Gdańsku, Giżycku, Katowicach, Koszalinie, Olsztynie, Poznaniu, Siedlcach, Warszawie, Zamościu i Żywcu.

Jak informują organizatorzy marsz odbył się, „by wyrazić wdzięczność Bogu za wolność i niepodległość, za każde ludzkie życie i każdą rodzinę; dziękować naszym przodkom za przechowanie dziedzictwa wiary i wszystkiego, co stanowi o naszej tożsamości oraz wyrazić oczekiwanie wobec władz publicznych budowania przyszłości Polski na wartościach przechowywanych i chronionych przez poprzednie pokolenia Polaków – wiary, szacunku dla życia ludzkiego w każdej fazie jego rozwoju, małżeństwa kobiety i mężczyzny, rodzicielstwa oraz wychowania”.

W Warszawie w pochodzi uczestniczył m.in. Patryk Jaki, wiceminister sprawiedliwości i kandydat na prezydenta Warszawy.

Copyright © 2016-2019 warszawawpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Powered by BLUEICE Warszawę w Pigułce obsługuje Biuro Rachunkowe MP-Consulting i Partnerzy s.c.