Rozpoczęło się wielkie sprzątanie Wisły. Do tej pory wyłowiono tylko śmieci

Rozpoczęło się wielkie sprzątanie Wisły. Codzienne sprzątanie bulwarów uzupełnią prace, dzięki którym wyciągnięte z nurtu zostaną stare opony, złom, kłody drzew. Miasto przeznaczyło na ten cel 300 tys. złotych. W tym roku na ten cel przeznaczono 300 tys. zł.

Sprzątanie Wisły idzie pełną parą. Fot. R.Motyl / UM Warszawa

Sprzątanie Wisły idzie pełną parą. Fot. R.Motyl / UM Warszawa

Te pieniądze zostaną dobrze wykorzystane na dodatkowe porządki, bowiem na  zwłaszcza poweekendowe sprzątanie mamy  pieniądze. Wydatkowaliśmy je na kosze na odpadki na bulwarch i plażach oraz na Służbę Brzegową. Przypomnę, że tylko w roku ubiegłym z brzegów Wisły wywieźliśmy 16 ton śmieci. – powiedział na porannym sprzątaniu brzegów Wisły Michał Olszewski, wiceprezydent Warszawy.

W tym roku Wisła odsłoniła zarówno śmieci jak i zabytki.
Będziemy je wyciągać pod nadzorem archeologicznym – zapewnił M.Olszewski.

Wisła kusi teraz poszukiwaczy skarbów, więc chciałbym przypomnieć, że  jeśli coś znajdziemy, a nie jesteśmy pewni czy to zabytek, należy zgłosić znalezisko do Stołecznego Konserwatora Zabytków – przypomniał Huber Kowalski, archeolog, który kilka lat temu wydobył z dna Wisły skarby zrabowane przez Szwedów.

O bezpieczeństwo nad wodą apelował Jarosław Jóźwiak – zastępca prezydent Warszawy.
– Jeśli mówimy, że Wisła ma 50 cm to nie znaczy, że taka głębokość jest na całej jej szerokości, także apelujemy, aby nie przechodzić w poprzek rzeki, bowiem na środku nadal jest rwący i głęboki nurt.

Podkreślił, że dostawa i jakość wody pitnej w Warszawie nie jest zagrożona, dalej można ją pić prosto z kranu.

Copyright © 2016-2019 warszawawpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Powered by BLUEICE Warszawę w Pigułce obsługuje Biuro Rachunkowe MP-Consulting i Partnerzy s.c.