W tych miejscach wybuchną ogniska czwartej fali. Specjaliści ujawniają

Wszyscy specjaliści są zgodni, że nadchodzi czwarta fala. Prognozuje się, że w szczycie może być nawet 15 tys. zakażeń. Specjaliści ujawniają, gdzie mogą powstać ogniska czwartej fali.

Fot. Shutterstock

Dzieci wrócą do szkół, a ludzie do pracy, czyli zamkniętych pomieszczeń. W takich miejscach najbardziej narażeni na zakażenie będą ludzie niezaszczepieni. Dla nich ryzyko jest największe i należy to podkreślać, bo właśnie w pomieszczeniach zamkniętych, gdzie przebywać będą niezaszczepieni, będą tworzyły się ogniska zakażeń – mówi prof. Joanna Zajkowska, specjalistka chorób zakaźnych ze Szpitala Uniwersyteckiego w Białymstoku w rozmowie z WP.

Specjaliści przedstawiają również badania z których wynika, że szczepionki są skuteczne w zwalczaniu Covid-19. W Wielkiej Brytanii, gdzie zaszczepiono ponad 70 proc. społeczeństwa, przy ponad 30 tys. zakażeń, zgonów jest dużo mniej niż przy tej samej liczbie w poprzednich falach.


Uwaga! Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiując treści i grafikę z naszej strony akceptujesz warunki umowy licencyjnej.

Copyright © 2016-2019 warszawawpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Powered by BLUEICE Warszawę w Pigułce obsługuje Biuro Rachunkowe MP-Consulting i Partnerzy s.c.
c