W tych powiatach jest najniższa wyszczepialność w kraju. Jeden rekordowy

W Małopolsce są powiaty, gdzie wyszczepialność mieszkańców wynosi zaledwie 13 proc. Najlepsza sytuacja jest w Krakowie.

Fot. Pixabay

Codziennie, czasem co kilka dni przedstawiany jest raport ze szczepień. W tej chwili w pełni zaszczepionych jest 11 136 832 mln osób. Liczba osób zaszczepionych I dawką to 16 127 860. Są jednak regiony, gdzie wyniki nie są nawet zbliżone do średniej krajowej.

W Małopolsce najlepsza sytuacja jest w Krakowie. Pierwszą dawką zaszczepiono 53,05 proc. Dwoma dawkami 31,77 proc. W każdym innym powiecie jest dużo mniej zaszczepionych osób. Rekordowo mało jest na Podhalu. W powiecie nowotarskim dwoma dawkami zaszczepiło się zaledwie 13,98 proc. mieszkańców. W powiecie tatrzańskim zaszczepionych jest 14,46 proc. Poza tymi dwoma powiatami jest jeszcze kilka rekordowych w Małopolsce. Tam również nie zaszczepiło się ponad 70 proc. osób. Są to powiaty: gorlicki, brzeski, nowosądecki, tarnowski, limanowski i dąbrowski.

Prawdziwym testem dla szczepionek i jednocześnie dla służby zdrowia będzie jesień. Wtedy będzie można zobaczyć czy szczepionki rzeczywiście działają i czy w regionach o małej wyszczepialności będzie dużo zakażeń.


Uwaga! Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiując treści i grafikę z naszej strony akceptujesz warunki umowy licencyjnej.

Copyright © 2016-2019 warszawawpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Powered by BLUEICE Warszawę w Pigułce obsługuje Biuro Rachunkowe MP-Consulting i Partnerzy s.c.
c