W Warszawie nie ma już wolnych respiratorów na oddziałach covidowych

8 grudnia na żadnym oddziale covidowym nie było już respiratorów. Potrzeby były większe, dlatego ściągnięto respiratory z innych oddziałów.

Fot. Shutterstock

W warszawskich szpitalach przygotowano 104 respiratory dla pacjentów zakażonych koronawirusem. Okazało się to jednak niewystarczające. W środę rano trzeba było ściągać kolejne urządzenia z innych oddziałów. Szybko do respiratorów podłączono kolejnych 9 pacjentów.

Wiceprezydent Renata Kaznowska mówi, że w niektórych placówkach przebywa więcej pacjentów niż jest na to przeznaczonych miejsc. „W Szpitalu Południowym na 300 łóżek zajętych jest 280, wolnych – 20; w Szpitalu Praskim na 271 łóżek, 182 są zajęte, wolne 89, przy czym nie ma już wolnych łóżek do leczenia tlenem; w Szpitalu Bielańskim przygotowano 93 łóżka, a przebywa w nim 105 pacjentów covidowych; w Szpitalu Czerniakowskim na 45 przygotowanych łóżek zajęte jest 46; w Szpitalu Wolskim przygotowano 28 łóżek, pacjentów jest 44; w Szpitalu Grochowskim wyznaczono 36 łóżek, pacjentów jest 34; w Szpitalu Solec na 17 przygotowanych miejsc jest 18 pacjentów” – napisała wiceprezydent.


Uwaga! Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiując treści i grafikę z naszej strony akceptujesz warunki umowy licencyjnej.

Copyright © 2016-2019 warszawawpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Powered by BLUEICE Warszawę w Pigułce obsługuje Biuro Rachunkowe MP-Consulting i Partnerzy s.c.
c